banner333

Hanefi Bostan: “ek Zam İçin Ankara’dayız”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, ek zam talepleri için 6 Aralık tarihinde Ankara Abdi İpekçi Parkı’nda eylem yapacaklarını açıkladı. Bostan, “Haklıyız, hakkımızı talep ediyoruz...

Hanefi Bostan: “ek Zam İçin Ankara’dayız”
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, ek zam talepleri için 6 Aralık tarihinde Ankara Abdi İpekçi Parkı’nda eylem yapacaklarını açıkladı. Bostan, “Haklıyız, hakkımızı talep ediyoruz ve mutlaka kazanacağız” dedi.
Bostan yaptığı açıklama, “2014 ve 2015 yılı maaş zamlarının belirlendiği toplu sözleşme görüşmelerinde sözde yetkili konfederasyon tarafından masada yüz üstü bırakıldık. Kanuna göre 30 gün sürmesi gereken toplu sözleşme görüşmeleri hileli bir imza ile 7 gün içinde, 2 toplantı sonunda bitirildi. Toplu sözleşme sonunda hiçbir ekonomik kazanım elde edilemediği gibi kazanılmış hakkımız olan enflasyon farkı ödemesi dahi gasp edildi” dedi.
‘Artık yeter demenin vakti geldi’ diyen Bostan, “Memur maaşlarına yapılan 123 TL, emekli maaşlarına yapılan 140 TL’lik net artış, tarihi başarı olarak yutturulmaya çalışıldı. 123 liralık artış doğalgaza, elektriğe, suya, gıdaya yapılan zamlarla çoktan eridi, gitti. Ailenin zorunlu harcamaları 10 ayda tam 410 lira yükseldi, memur maaşı kuşa döndü. Bu haksızlıklara, hileli anlaşmalara, danışıklı dövüşlere, ahbap çavuş ilişkilerine “artık yeter” deme vakti geldi” diye konuştu.
Yüzde 12 ek zam talebinde bulunacaklarını açıklayan Hanefi Bostan, “Memuru ve emekliyi yok sayan, sorunlarımıza çare üretmeyen, bizleri bütün bir yıl boyunca 123 liraya mahkûm eden ve 2015’de de yüzde 3+ yüzde 3 zammı reva görenlere karşı, memuruyla, emekli, dul ve yetimiyle tüm vatandaşlarımızın feryadını duyurmak için, eriyen maaşların telafisi için, artmayan nöbet ücretleri, fazla mesai ödemeleri, döner sermayeler, ek ders ücretleri, ek ödemeler, özel hizmet tazminatları, sosyal yardımlar nedeniyle oluşan mağduriyetlerin giderilmesi için, 4/C’lilere, yardımcı hizmetlilere verilen sözlerin tutulması için, belli kesimlere verilen maaş zammının, bütün memurları kapsayacak şekilde genişletilmesi için, tam 1,4 milyar liraya saray inşa edip, Cumhurbaşkanlığına 200 milyon lira, milletvekili maaşlarına 1000 lira zam yapıp; bizlerden aldıkları vergileri, lojman kiralarını, yemek ücretini, kreş ücretini %10’un üzerinde artırıp, memurlara 123 lira zammı reva görenlere “Dur!” demek için, 2014 ve 2015 yıllarının şaibeli bir imzaya kurban edilmemesi için, yüzde 12 ek zam talebimizi haykıracağız” dedi.
6 Aralık’ta saat 12.30’da Ankara Abdi İpekçi Parkı’nda eylem yapacaklarını duyuran Bostan, “Tüm illerimizden gelen kamu görevlilerimizle meydanları dolduruyoruz. Haklıyız, hakkımızı talep ediyoruz ve mutlaka kazanacağız. Hâkim ve savcıya 1155 TL zam veriliyorsa memur ve emekliye neden verilmesin? Yaşanan adaletsizliğe dur demek için bütün kamu görevlilerini eylemimize destek vermeye davet ediyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327