banner333

Haraç çetesi iş adamını böyle vurdu

Haraç çetesi bu sefer kurtulamadı. İş adamına sıktıkları kurşunların cep telefonuna isabet etmesi “kara kâbus” isimli çetenin sonunu getirdi.

Haraç çetesi iş adamını böyle vurdu

İstanbul Esenyurt’ta musallat olduğu iş adamı ve siyasetçilere kâbus dolu günler yaşatan ve geçtiğimiz hafta İstanbul polisince düzenlenen operasyonlarla adreslerinde ele geçirilen zorla imzalatılmış 1 milyon lira değerinde çek ve senetle yakalanan 38 kişilik gasp ve haraç çetesinin sonu bir iş adamına sıktıkları kurşunların iş adamının cep telefonuna isabet etmesiyle geldi.

1 MİLYONU VERMEYİNCE PUSU KURUP KURŞUNLADILAR

Baskın yiyen belediye başkanından, kurşun yiyen iş adamına kadar, bir çok insanın kabusu olan başını Selahattin Yılmaz isimli eski bir oto hırsızının çektiği “kara kâbus” isimli çetenin sonunu geçtiğimiz Mart ayında silahlı saldırı düzenledikleri bir İnşaat şirketinin sahibinin ihbarı getirirken, çetenin istediği haracı vermeyince, iş yerine otomobiliyle girerken kendisini takip eden çete üyelerinin silahlı saldırısına uğrayan ve sıkılan kurşunların birisi cep telefonu ve diğeri ise cebindeki paralara saplanmasıyla ölümden dönen iş adamına saldırı görüntüleri de ortaya çıktı. 

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından 2 aylık projeli çalışmayla, belediye baskınından ihale iptaline, adam kaçırmadan silahlı saldırıya, tarihi eser kaçakçılığından silah kaçakçılığına ve hırsızlıktan haraç almaya kadar birçok suç alanında faaliyet gösterdiği belirlenen, başını Michael lakaplı Selahattin Yılmaz’ın çektiği çeteye yönelik olarak 26 Mayıs günü başlatılan baskınlarla seri operasyonlar düzenlendi.

1994 yılında uluslararası uyuşturucu kaçakçısı Nejat Daş’ı Adliyeden kaçıran Yakup Süt’ün adamı olarak bilinen ve 1998 yılında Esenyurt Belediyesi eski Başkanı Gürbüz Çapan’ı yaşı küçük bir çocuğa ayağından vurdurtan Michael ve çetesi, Esenyurt merkezli 3 ilçede düzenlenen baskınlarla çökertildi. Operasyonda 38 çete mensubu 8 tabanca, 2 av tüfeği, 333 adet mermi ve 1 milyon lira değerinde zorla imzalatılmış 29 ayrı senet ve 6 ayır çekle ele geçirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326