Havan mermisi belediyenin bahçesine düştü: Karkamış boşaltılıyor

Suriye'nin IŞİD denetimindeki Carablus kentinden atılan 1 havan mermisi daha Karkamış Belediyesi'nin bahçesine düştü. Polis vatandaşlardan can güvenliği için ilçeyi boşaltmalarını istedi.

Havan mermisi belediyenin bahçesine düştü: Karkamış boşaltılıyor
Suriye'de IŞİD'in kontrolünde bulunan Cerablus'tan atılan havan mermileri nedeniyle Karkamış boşaltılıyor. İlçeye 21 Ağustos'ta 9, dün 3, bugün sabah saatlerinde ise 2 havan mermisi atıldı. Akşam satlerinde se atılan bir havan mermisi belediye bahçesine isabet etti. Polis vatandaşlardan can güvenliği için ilçeyi boşaltmalarını istedi.IŞİD HEDEFLERİ VURULDU

Atılan havan mermisinin ardından sınırda konuşlu birlikler Carablus’taki IŞİD hedeflerini ateş altına aldı. Belediye hoparlörlerinden vatandaşların evlerinden çıkmamaları yönündeki yapılan anonsların ardından polisler ise ilçe meydanına gelerek basın mensuplarının ve vatandaşlardan can güvenliği için ilçeyi boşaltmasını istedi.Aracı olmayanlar için ise Kaymakamlık önüne minibüsler getirtildi.

KAMU PERSONELİNE İZİN VERİLDİ

Öte yandan Karkamış'ta kamu personeline 2 gün izin verildi.
TSK, dün önce akşam saatlerinde PYD ve IŞİD hedeflerini vurmuştu. Bugün sabah saatlerinde Suriye'de IŞİD kontrolündeki Cerablus'tan atılan 2 havan mermisi Gaziantep sınır ilçesi Karkamış'a düştü. Elektrik tellerinin isabet aldığı, can kaybının yaşanmadığı olayın ardından güvenlik güçleri, mahalleye giriş çıkışları kapattı.

0 TOP ATIŞIYLA VURULDU

Bu gelişmenin ardından Türk topcusu IŞİD hedeflerini ateş altına aldı. 2 havan mermisine 40 top atışıyla karşılık verildi. Askeri kaynaklar ilk etapta 4 IŞİD mevzisinin vurulduğunu açıkladı. Cerablus’taki IŞİD mevzilerinden saat 14.00-14.20 arasında atılan 3 havan mermisi daha sınırı aşarak Karkamış’a düştü. Havan mermilerinden biri ilçe merkezinde, diğeri ise ilçe merkezinin dışındaki boş arazilere düşerek patladı.
Kimsenin yaralanmadığı patlamaların ardından sınır birlikleri, havan mermilerinin atıldığı Carablus’taki IŞİD hedeflerini Fırtına obüsleriyle ateş altına alındı. Yeniden havan mermisinin gelişinin ardından hoparlörlerden halka sokağa çıkmamaları konusunda da uyarı anonsları yapıldı. 
Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2016, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327