‘hayat Okulu’nda İlk Ders Zili Çaldi

Balıkesir’in Havra Belediyesi’nin girişimleriyle kurulan ’Hayat Okulu’nda ilk ders zili çaldı.Ders öncesi öğrencilere ve velilere hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, “İlk yılımızda 20 gönüllü öğretmen...

‘hayat Okulu’nda İlk Ders Zili Çaldi
Balıkesir’in Havra Belediyesi’nin girişimleriyle kurulan ’Hayat Okulu’nda ilk ders zili çaldı.
Ders öncesi öğrencilere ve velilere hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, “İlk yılımızda 20 gönüllü öğretmen ve 200 öğrenci ile çalışmalara başlıyoruz, maksadımız Havran’da eğitim seviyesini yükseltmektir” dedi.
Yılmaz, “Her cumartesi günü öğrencilerimiz eğitim koçlarından okulunda eksik olan derslerle ilgili destek alacak. 8. ve 12. sınıflar için sınavlar yapılacak. Biz dershaneye karşı değiliz. Sizi daha yakından tanımak için anket çalışması yaptık. Her öğrencimiz için özel programlar uygulayacağız. Konu tarama testi yapacağız. Sportif, sosyal, sanat ve kültürel faaliyetlerimiz olacak. Kabiliyetli öğrencilerimize yardımcı olacağız. Eğitim sonunda öğrendiklerinizle diğer öğrencilerin bir adım önünde olacaksınız” dedi.
İlk ders gününde öğrencilere ve velilere kuru pasta ve meyve suyu ikramı yapıldı. Öğrenciler ve veliler Mehmet Yılmaz rehberliğinde sınıfları tek tek gezdi. Bütün sınıflarda akıllı tahta olacağı bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327