Hayırsever Vatandaşın Bağışıyla Okul Tadilatı

Van’ın Çatak ilçesi Uzuntekne İlköğretim Okulu’nda hayırsever bir vatandaş tarafından yapılan bağışla tadilat çalışmalarına başlandı.Çatak Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu, İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Taş, Milli Eğitim Şube...

Hayırsever Vatandaşın Bağışıyla Okul Tadilatı
Van’ın Çatak ilçesi Uzuntekne İlköğretim Okulu’nda hayırsever bir vatandaş tarafından yapılan bağışla tadilat çalışmalarına başlandı.
Çatak Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu, İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Taş, Milli Eğitim Şube müdürleri Burhan Şahin ve Metin Yaltay, yapılan tadilat çalışmalarını yerinde inceledi. İstanbul’da yaşayan ve isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever vatandaş tarafından yapılan bağışla okulun tadilatı yapılırken, yüklenici firma tarafından bir ay içerisinde çalışmaların tamamlanacağı belirtildi. Konuyla açıklama yapan Kaymakam Uhut Emre Koyuncu, okulun eski bir yapı olduğunu belirterek, “Dolayısıyla öğrenciler ve öğretmenler için eğitim öğretim gayet zor şartlar altında oluyordu. Bu durumu geçen yıl da bizzat gelip görüp müşahede ettim. Gerçekten çetin kış şartlarında üzüntü verici bir vaziyetteydi. Ancak vesile odur ki öğretmenimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde hayat hikâyesinin ulusal basında yayımlanması, hayırsever vatandaşımızın ilgisini çekmiş ve kendisi bizlere ulaşarak okulun tadilat işlerinin yapılması için desteğini belirtmiştir. Sonrasında Milli Eğitim Müdürlüğü namına bağış aktarılmış ve hızla devam eden bu çalışmalarla okul tadilatı gayet muntazam şekilde tamamlanıp yeni eğitim öğretim yılına yetişmesi ile öğrencilerin artık daha sıcak, daha hijyenik bir yerde eğitim almasına büyük katkı sağlayan duyarlı hayırsever vatandaşımıza öğretmen ve öğrenciler adına ben de teşekkür ediyorum. İnşallah okulun tadilat inşaatı bittiğinde kısmet olursa hayırsever vatandaşımızı da burada görmek isteriz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327