Hayvanat Bahçesi’nin Gönüllüler Ordusu

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayseri’ye armağan edilen Harikalar Diyarı’nın Hayvanat Bahçesi’nde bir ilk daha yaşanıyor. Hayvanat Bahçesi’nde çocuklara verilen Gönüllü Hayvan Bakıcılığı kursu ile daha hayvan sever nesillerin...

Hayvanat Bahçesi’nin Gönüllüler Ordusu
Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayseri’ye armağan edilen Harikalar Diyarı’nın Hayvanat Bahçesi’nde bir ilk daha yaşanıyor. Hayvanat Bahçesi’nde çocuklara verilen Gönüllü Hayvan Bakıcılığı kursu ile daha hayvan sever nesillerin yetişmesine katkıda bulunuluyor.
Harikalar Diyarı içinde bir değil aslında iki Hayvanat Bahçesi bulunuyor. Hayvanat Bahçesi içerisindeki ikinci Hayvanat Bahçesi olan Çocuk Hayvanat Bahçesi, çocukların doğal hayatla tanışabilmeleri için Gönüllü Hayvan Bakıcılığı Kursu başlattı. Kursa katılan öğrenciler, Çocuk Hayvanat Bahçesi’nde bulunan midilli atları, keçi, köpek, tavşan, kümes hayvanları, kaplumbağa gibi hayvanlarla ilgileniyorlar.
Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Koordinatörü Ali Üstünel, Hayvanat Bahçesi’ne kurulduğu günden bu yana farklı misyonlar yüklediklerini belirterek, bunlardan birisinin de eğitim olduğunu söyledi. Geçen yıl başlatılan etkinliği bu yıl da devam ettirdiklerini dile getiren Üstünel, "7-15 yaş grubunda bulunan 15 kadar öğrenciye gönüllü hayvan bakıcılığı eğitimleri veriyoruz. Kendilerine, özel kıyafetler takdim ediyoruz. Çocuklarımızı iki hafta süreyle haftanın üç günü, 2’şer saat bakıcılar ve veteriner hekimlerle eğitim programına dahil oluyorlar. Birçoğu apartman hayatı nedeniyle doğal hayatı tanıma fırsatı bulamayan çocuklara doğal hayat ve hayvanlarla bir arada olma fırsatı sunuyoruz. Sorumluluk duygularının geliştirilmesi amacıyla sorumluluklar verip, barınağın temizlenmesi, hayvanların beslenmesi, zaman zaman sağlık müdahalelerine nezaret etmeleri gibi programlarımız söz konusu" dedi.
Hayvanat Bahçesi’ndeki gönüllüler ordusunun neferleri ise hayvanlarla ilgilenmeyi, onlara nasıl yemek verildiğini ve hayvanları daha çok sevmeyi öğrendiklerini belirtiyorlar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327