HDP’DEN MİLLETVEKİLLİĞİ ADAYLIĞI İÇİN KADINLARA ÇAĞRI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Seçim Komisyonu, milletvekili adaylığı için kamu emekçisi kadınlara çağrıda bulundu.HDP Kadın Seçim Komisyonu’ndan yapılan yazılı açıklamada, kamu emekçisi kadınlara milletvekili adaylığı...

HDP’DEN MİLLETVEKİLLİĞİ ADAYLIĞI İÇİN KADINLARA ÇAĞRI
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Seçim Komisyonu, milletvekili adaylığı için kamu emekçisi kadınlara çağrıda bulundu.
HDP Kadın Seçim Komisyonu’ndan yapılan yazılı açıklamada, kamu emekçisi kadınlara milletvekili adaylığı için çağrıda bulunuldu. Aday olmak isteyen kadınların 10 Şubat 2015 tarihine kadar çalıştıkları kurumlardan istifa etmesi gerektiği vurgulanan açıklamada, özetle şöyle denildi: “Kadın sorunları başta olmak üzere tüm toplumsal sorunlara kadın bakış açısıyla çözümler bulacağımız bir siyaseti inşa edeceğiz. ‘Kadınların en önemli kariyeri anneliktir’ diyenlerin altındaki koltukları alıp o koltuklarda kariyer yapacağız. Kadın rengiyle yeni bir siyaseti örgütlemek için, tüm kadınları, kadınların partisine, HDP’ye milletvekili aday adayı olmaya davet ediyoruz.”
Açıklamada, Türkiye tarihinin en yüksek oranı olmasına rağmen parlamentoda 550 milletvekilinden yalnızca 79’unun kadın olduğu da hatırlatıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327