Her emekli bir ev sahibi olacak

Ev almak isteyenlerin 'emekli kimlik kartı, SGK dökümü, maaşın yatırıldığı banka hesap ekstresi' belgelerinden biri ile TOKİ'ye gitmesi yeterli...

Her emekli bir ev sahibi olacak
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, emeklileri ev sahibi yapmak için seferber oldu. Emeklinin ucuz ev talebi için düğmeye basan TOKİ; 250 liradan başlayan taksit, 15 bin liradan başlayan peşinat ve 240 aya varan vadelerle konut alma imkanı sunuyor. Artık satışa sunduğu her projeden emeklilere yüzde 25 kontenjan ayıran TOKİ, kolay başvuru da sağlıyor.

4 İLDE BAŞLADI

TOKİ, 'talep örgütlenmesi' ve 'projelerden kontenjan ayrılması' şeklinde iki ayrı yöntemle emeklileri konut sahibi yapıyor. İdare'den yapılan açıklamaya göre; TOKİ tarafından gerçekleştirilen projelerden emekliler için yüzde 25 oranında kontenjan ayrılması uygulaması Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Siirt illerinden başladı. İdare, diğer illerde satışa sunacağı konut projelerinden de emekliler için kontenjan ayıracak.

DERNEK ŞART DEĞİL

Konut sahibi olmayan emeklilerin TOKİ'ye başvurularında sadece; 'emekli kimlik kartı, maaş dökümü, emekli maaşının yatırıldığı banka ekstresi'nden herhangi biri yeterli olacak. Müracaatlarda emekli derneğine üyelik şartı bulunmuyor. Talep örgütlenmesi kapsamında ise emekli dernekleri konut inşa edilecek arsayı teminlerinin ardından, valilikler ya da belediyeler üzerinden TOKİ'ye başvuruda bulunabilecek. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2015, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327