Hisarcık’ta Kar Yağışından Zarar Gören İşletmelerde Zarar Tespit Çalişmalarina Başlandı

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından yoğun kar yağışı sonucu çöken ya da hasar oluşan ahır, samanlık, ağıl ve seralarda zarar tespit çalışmalarına başlandığı bildirildi.Edinilen...

Hisarcık’ta Kar Yağışından Zarar Gören İşletmelerde Zarar Tespit Çalişmalarina Başlandı
Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından yoğun kar yağışı sonucu çöken ya da hasar oluşan ahır, samanlık, ağıl ve seralarda zarar tespit çalışmalarına başlandığı bildirildi.
Edinilen bilgiye göre, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü elemanlarından Ziraat Mühendisi Erkan Özer ve Veteriner Hekim İsmail Bilal Gürdal’dan oluşan ekip tarafından ilçe merkezi 82. Yıl ve Cumhuriyet Mahalleleri ile Aşağı Yoncaağaç, Yukarı Yoncaağaç, Karbasan, Beyköy, Hamamköy ve Kutluhallar köylerinde yapılan zarar tespit çalışmaları sonucu 11 ahır, 3 ağıl ve 4 samanlıkta yoğun kar yağışından dolayı çökme sonucu hasar oluşurken,15 çiftçiye ait 15 serada toplam 2 bin 246 dekarlık alanın zarar gördüğü belirlendi. Zarar gören seraların çiftçi kayıt sisteminde gözükmediği, seraların içlerinde tarımsal ürün bulunmadığı tespit edildi. Ayrıca bu seraların aile işletme ihtiyaçlarını sağlamak üzere kurulan seralar olduğu belirlendi. Yetkililer, köylerdeki zarar tespit çalışmalarına devam edildiğini belirttiler. (MA-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327