HKÜ 4. DÖNEM ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Çocuk Üniversitesi’nin 4. dönem mezuniyet töreni, 30 Ocak 2015 tarihinde Hukuk Fakültesi amfisinde gerçekleştirildi.Tören HKÜ Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz’ın açış konuşmasıyla başladı. Yılmaz konuşmasında,...

HKÜ 4. DÖNEM ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Çocuk Üniversitesi’nin 4. dönem mezuniyet töreni, 30 Ocak 2015 tarihinde Hukuk Fakültesi amfisinde gerçekleştirildi.
Tören HKÜ Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz’ın açış konuşmasıyla başladı. Yılmaz konuşmasında, "Bugün mezun olacak 4. dönem Çocuk Üniversitesi öğrencilerimize hayatlarının geri kalanında başarılar diliyorum. Umarım ki buradan mezun olanlar yaşamlarının sonuna kadar Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mezunu olmanın haklı gururunu yaşayacaklardır. Yine umarım ki, 10 yıl sonra tekrar bu sıralarda ve bir Üniversite mezunu olarak diplomalarını almalarını istiyorum. Geleceğin avukatlarını, mühendislerini, mimarlarını karşımda görmekten çok mutluyum. Değerli Hasan Kalyoncu Çocuk Üniversitesi mezunları, sizleri tebrik ediyor ve gurur duyuyorum” dedi.
Bir hafta süren ve Üstün Yetenekliler Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin hazırlamış olduğu “Çocuk Üniversitesi” projesiyle ilköğretim dönemi çocukların keşfetme mutluluğunu yaşamalarını teşvik etmek, bilime ve çevreye olan merak ve ilgilerini artırmak, üst düzey düşünme becerilerini geliştirmek ve uygun eğitim ortamları ile çocukların bilimi erken yaşta içselleştirmelerini, böylece kalıcı öğrenmelerini sağlamak amaçlandığı dile getirildi.
Program, yapılan protokol konuşmalarının ardından öğrencilere belgelerinin verilmesi ve kep atma töreni ile devam etti. Mezuniyet töreni, keplerin coşkulu bir şekilde havaya atılmasıyla sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327