Hünerli Eller Kendi İşinin Patronu Oldu

Arpaçay Kaymakamlığı tarafından yöre hanımlarına katkı sağlamak ve unutulan bakırcılık sanatını yeniden canlandırmak amacıyla yaklaşık bir yıl önce Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan bakır işlemeciliği kursu meyvelerini vermeye...

Hünerli Eller Kendi İşinin Patronu Oldu
Arpaçay Kaymakamlığı tarafından yöre hanımlarına katkı sağlamak ve unutulan bakırcılık sanatını yeniden canlandırmak amacıyla yaklaşık bir yıl önce Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan bakır işlemeciliği kursu meyvelerini vermeye başladı.
“Hünerli Ellerle Yeşeren Umutlar” adlı SODES projesiyle bir yıl boyunca desteklenen kursta bakır işlemeyi öğrenen ve ustalaşan kadınlar birer sanat eseri olan ürünlerini satışa sunmak için Kars’ta işyeri kiraladı. “Hünerli Eller Bakır İşlemeciliği ve Hediyelik Eşya” adlı işyerinin açılışını Vali Vekili Akif Pektaş ve Kaymakam Faruk Erdem gerçekleştirdi. Açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü, Arpaçay Belediye Başkan Vekili, daire amirleri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.
El emeği göz nuru kahve takımı, semaver, duvar saati, duvar panosu, vazo, sürahi, isimlik, şekerlik gibi hediyelik eşyaların müşterilerin beğenisine sunulduğu işyeri ile SODES’in istihdamla sonuçlanan ilk ve tek projesi olması ve Kars’ta Bakır İşlemeciliği alanında tek işyeri olması bakımından bir ilk oldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327