Hünerli Eller Yaprak Sarması Yarışmasında Buluştu

Efeler Belediyesi’nin katkılarıyla, yöresel ürünlerin satışının yapıldığı Memleketten Geldik etkinliği kapsamında ’yaprak sarma’ yarışması yapıldı.Hidayet Sayın Kültür Merkezi sokağında düzenlenen etkinliğe Efeler Belediye...

Hünerli Eller Yaprak Sarması Yarışmasında Buluştu
Efeler Belediyesi’nin katkılarıyla, yöresel ürünlerin satışının yapıldığı Memleketten Geldik etkinliği kapsamında ’yaprak sarma’ yarışması yapıldı.
Hidayet Sayın Kültür Merkezi sokağında düzenlenen etkinliğe Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan ve eşi Gülay Özakcan, Efeler Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Muharrem Aslan, Efeler Belediye Başkan Yardımcıları Sumran Ünal, Cengiz Sune, Derya Tıkır, CHP Efeler İlçe Başkanı Bayram İnci başta olmak üzere daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
16 hünerli bayanın yarıştığı yarışmada bayanların yaptığı sarmalar 5 kişiden oluşan jürinin karşısına çıktı. Evlerinde hazırladıkları sarmaları jüriye beğendirmeye çalışan bayanların sarmaları yarışma sonunda davetlilere ikram edilerek edildi.
Yarışmada birinci İlkay Bezirgan, ikinci İcran Yüksel, üçüncü Emine Paşa oldu ve yaptıkları sarmalar ödüle layık görülürken ödüllerini Belediye Başkan Yardımcıları Cengiz Sune, Sumran Ünal ve Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan verdi.
Ödül törenini ardından kısa bir konuşma yapan Başkan Özakcan, “Sarma yemeği aileyi, arkadaşları bir araya getiren bir yemek türüdür. Bugünde bizleri bir araya getirdi. Sabır ve büyük bir emek gerektiren sarma yarışmasına katılan tüm yarışmacılarımızı kutluyorum. Ben eminim ki bütün bayanlarımız sarmayı güzel yapmıştır, dereceye girememeleri ince küçük ayrıntılardan kaynaklanıyordur. Dereceye giremese de tüm katılımcı bayanları kutluyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327