Hürriyet gazetesi Sümeyye Erdoğan'dan özür diledi

Hürriyet gazetesi Ressam Zeynep Çilek ile yaptığı röportajında Sümeyye Erdoğan ile Çilek'in dans kursunda tanıştığını yazmış ancak Ressam Zeynep Çilek daha sonra bu durumu yalanlamıştı. Gazete bugünkü saysında röportaj hakkında bir düzeltme yayımladı.

Hürriyet gazetesi Sümeyye Erdoğan'dan özür diledi

Ressam Zeynep Çilek’in, Hürriyet’e verdiği röportajında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile “dans kursunda” tanıştığı yazılmıştı. Çilek açıklamasının bu yönde olmadığını belirterek Sümeyye Erdoğan’la Kur’an kursunda tanıştıklarını ifade etmişti. Röportajı gerçekleştiren muhabir İpek İzci’de “aşırı gürültüden yanlış anlaşılmış bir kelime” olarak açıklamada bulunmuştu.

Hürriyet gazetesi bugün konuya ilişkin bir düzeltme yazısı yayımladı ve Sümeyye Erdoğan’dan özür diledi. Hürriyet’te yer alan yazı şöyle:

''HABERİMİZ GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR, ÖZÜR DİLERİZ'' 

“Gazetemizin 5 Ekim tarihli Pazar Eki’nde ressam Zeynep Çilek’i konu alan bir yazı yayımlanmıştır. Kendisiyle yapılan mülakata dayanılarak hazırlanan bu yazıda Zeynep Çilek’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile arkadaş olduğu, ilk kez 1994 yılında bir dans kursunda tanıştıkları şeklinde bir ifade yer almıştır. Dans kursuna ilişkin ifade bir yanlış anlamadan kaynaklandığı için gerçek durumu yansıtmamaktadır. Hatayı düzeltir, özür dileriz.”Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327