Hüseyin Çelik'e kötü haber

Özden Örnek, 'Balyoz planı bal gibi darbedir' diyen Hüseyin Çelik hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Hüseyin Çelik'e kötü haber

Balyoz davasının tahliye olan hükümlüleri, 91 haftadır kendileri için eylem yapan ‘Vardiya Bizde Platformu’ üyeleriyle buluştu. Davada 20 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Oramiral Özden Örnek, “Bir Başbakan Yardımcısı bir televizyon kanalında ‘Balyoz planı bal gibi darbedir’ dedi. Kendisine ilk söyleyeceğim şey; siz yargıyı etkilemeye teşebbüs ettiniz. Pazartesi günü hakkınızda suç duyurusunda bulunacağım.” dedi.

ÇELİK "BALYOZ DARBE GİRİŞİMİDİR" DEMİŞTİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Anayasa Mahkemesi'nin Balyoz Planı Davası'na ilişkin sanıkların haklarının ihlal edildiğine hükmetmesine tepki göstererek, "Balyoz Eylem Planı bal gibi bir darbe teşebbüsüdür. Anayasa Mahkemesi hangi tarafından böyle bir karar verdi bilemem" demişti.

ÖZDEN ÖRNEK VE ÇETİN DOĞAN DA EYLEMDE

Balyoz, Ergenekon, Poyrazköy, Askeri Casusluk gibi davalarda yargılananların ailelerinin oluşturduğu ‘Vardiya Bizde Platformu’nun düzenlediği ‘Sessiz Çığlık’ eyleminin 91.'si Beşiktaş'taki Demokrasi Anıtı önünde yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Anayasa Mahkemesi’nin kararının ardından tahliye olan ve aralarında emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Oramiral Özden Örnek ve Orgeneral Bilgin Balanlı'nın da bulunduğu Balyoz hükümlüleri, eylem yapanlarla buluştu. ‘Özgürlük’ sloganları atan grup, ‘İstanbul askeri casusluk davasını unutma unutturma’, ‘Bayrak inmez, vatan bölünmez’, ‘Bu topraklarda Mustafa Kemaller yenilmez’ ve ‘Hak, hukuk, adalet’ yazılı pankart ve dövizler taşıdı.

"BALYOZ DAVASI KÖMÜR KARASINDAN DA KARA"

Cezaevi sürecinde kendisine desteğinden dolayı ailesine teşekkür eden eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, “Ailem benden fazla ceza çekti. Türk yargı tarihinin kömür karasından da kara Balyoz davasının bir aşamasını bitirdik. Bundan sonra önümüzde daha başka aşamalar var. Mücadelemizi hiçbir zaman bırakmayacağız. Bize bu komployu kuranların hepsi, makamı ne olursa olsun, yargının önüne çıkıp yargılanacaklar. Hepsi bizim çıktığımız yere girecekler. Annemizden emdiğimiz süt kadar temiz ve masumuz. Bunu bilmeyenler ve kasten görmek istemeyenler var. Bundan sonraki görevimiz onlara bunu öğretmek. Bunu öğreteceğiz.” dedi.

"BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM"

Bir Başbakan Yardımcısı’nın bir televizyon kanalında “Balyoz planı bal gibi darbedir.” ifadesini eleştiren Örnek, “Kendisine ilk söyleyeceğim şey; ‘Siz yargıyı etkilemeye teşebbüs ettiniz.’ Pazartesi günü hakkınızda suç duyurusunda bulunacağım. Bu adamların bunu öğrenmesi lazım. Bu adamların adalete hukuka saygı duyması lazım. Bu adamlar işgal ettiği mevkiye layık hale gelmesi lazım. Bunları o hale getirmek bizim görevimiz. Bu Başbakan Yardımcısı ‘Balyoz bal gibi bir darbe planıdır.’ derken o kadar emindi ki ben adeta onun yazdığını zannettim. Acaba bunu kendisi mi yazdı? Merak etmesin biz onu hiç kimsenin yüzüne bakamayacak bir utanç duygusunun arkasına saklanmaya mecbur edeceğiz. Tabii utanırsa…”

BALANLI: TÜRK ADALETİ İÇİN UTANÇ KAYNAĞI

Anayasa Mahkemesi’nin 17 üyesinin oy birliğiyle almış olduğu kararla Türkiye’de hukukun bitmediğinin geç de olsa tüm dünyaya gösterildiğini ifade eden Bilgin Balanlı da, “Ne yazık ki yargılamayı yapan mahkeme ve Yargıtay sınıfta kalmıştır. Türk adaleti için utanç kaynağı olmuştur. Bu yaşadıklarımız Türkiye’ye ders olmalıdır.” diye konuştu.

DOĞAN: MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİNE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR

Eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan ise,"'Bu dava ancak bu davayı kotaranlar içeri girdikten sonra sonuçlanacaktır' demiştim. Adaletin olmadığı yerde özgürlük yoktur. Adaletin olmadığı yerde demokrasinin yaşaması ve yeşermesi mümkün değildir. Bu nedenle Mustafa Kemal’in askerlerine, aydınlık halkımıza çok önemli görevler düşmektedir.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327