İBB’NİN ASLANLAR’INDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK

Bağcılar Olimpik Spor Kompleksinde 31 Ocak ve 1 Şubat’ta yapılan kulüpler arası 11-12 ve 13 yaş grekoromen güreş İstanbul İl şampiyonası zorlu mücadelelere sahne oldu.14 kulübün 231 sporcu ile katıldığı şampiyonada İstanbul Büyükşehir...

İBB’NİN ASLANLAR’INDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK
Bağcılar Olimpik Spor Kompleksinde 31 Ocak ve 1 Şubat’ta yapılan kulüpler arası 11-12 ve 13 yaş grekoromen güreş İstanbul İl şampiyonası zorlu mücadelelere sahne oldu.
14 kulübün 231 sporcu ile katıldığı şampiyonada İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başakşehir altyapı güreş takımı 8 altın, 8 gümüş ve 8 bronz madalya aldı. 11-12 yaş grubunda 66 puan, 13 yaş gurubunda ise 60 puan alarak takım halinde her iki kategoride de şampiyon oldular. Düzenlenen ödül töreninde 1.’lik kupalarını İBBSK güreş takımları adına antrenör Ömer Elmas ve Sadin Bakır aldı.
Şampiyonada İstanbul Gençlik Spor İl Müdürü Adnan Kuzu ve Güreş İl Temsilci Halil İbrahim Oktay tarafından güreşe olan katkılarından dolayı Başakşehir Güreş Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Mehmet Yıldırım’a teşekkür plaketi verildi.
Şampiyona sonrası bir açıklama yapan Başakşehir Güreş Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Mehmet Yıldırım, güreşçilerimizi yetiştiren antrenörlerimiz Cemal Bakır, Fatih Bakır ve Sadin Bakır hocalarımıza, ayrıca her türlü desteği esirgemeyen İBBSK yönetimine ve hocalarına, Başakşehir Güreş Derneği yönetimine, sporcularımıza, ailelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.
Kulüp sıralaması ise şöyle oldu:
11-12 yaş kategorisi
1. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
2. Çatalca Spor Kulübü
3. Karapençe Spor Kulübü
13 yaş kategorisi
1. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
2. Tuzla Belediyesi Spor Kulübü
3. Karapençe Spor Kulübü
İBBSK güreş altyapı sporcularının aldığı madalyalar şöyle:
Altın
Oğuzhan Gençalp
Megamed İsrapilov
Yusuf Talha Kara
Azad İzzeddin Seven
Müslim Barga
Emir Fatih Eser
Sait Eren Deniz
Bahadır Bilal Atayurt
Gümüş
Yusuf Erkan
Ayberk Demirkanat
Mikail Göksu
Movsar Zaurbekov
Ahmet Erkan
Kaan Boztaş
Adem Bilir
Mustafa Emre Demir
Bronz
Ahmed Alın
Çağrı Kulaç
Salih Yeter
İbrahim Odunkıran
İbrahim Özkurt
Abdurrahman Haduev
Yasin Taştan
Yusuf Yeşilçiçek
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327