İbradi Kışa Hazırlanıyor

Antalya’nın İbradı ilçesinde yağmur drenaj kanalları ile mazgallar temizleniyor.İbradı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kış aylarında yaşanabilecek su taşkınlarına sebebiyet vermemek için drenaj kanalları ile mazgalları...

İbradi Kışa Hazırlanıyor
Antalya’nın İbradı ilçesinde yağmur drenaj kanalları ile mazgallar temizleniyor.
İbradı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kış aylarında yaşanabilecek su taşkınlarına sebebiyet vermemek için drenaj kanalları ile mazgalları temizliyor. İlçe merkezinden geçen dere yatağının bakım ve temizliğinin de yapıldığı çalışmaları yerinde inceleyen İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, ilçenin dağlık yapısı nedeni ile yükseklere yağan yağmurun bir anda ilçe merkezinde toplandığına dikkat çekti.
Başkan Küçükkuru, “Olası bir afetin yaşanmaması için gereken önlemleri alıyoruz. Yağmur suyu tahliye hatlarının aşırı yağmurlarda suyu daha çabuk tahliye etmesi için mevcut mazgallar ve drenaj kanallarının temizliği yapılıyor. İlçe merkezinde bulunan dere yatağının da temizliğinin yapıldığı çalışmalarımızda ayrıca hasar görmüş dere istinat duvarlarını da onarıyoruz” dedi.
Çalışmalara aralıksız devam devam edeceklerini belirten Başkan Küçükkuru, fırtınaları havalarda tehlike oluşturabilecek ağaçların dallarının da budanacağını belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327