İçişlerin'deki önemli toplantı sona erdi

HDP heyetinin İçişleri Bakanı Efkan Ala ile görüşmesi sona erdi. Görüşmeyle ilgili İçişleri Bakanlığı açıklama yapmazken HDP'den yapılan açıklamanın imza bölümüne, HDP İmralı Heyeti notunun düşülmesi dikkat çekti.

İçişlerin'deki önemli toplantı sona erdi

Bu yolla dün akşam HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşmede dile getirilen hususlar çerçevesinde bir görüşme yapıldığı mesajı verildi. Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Heyetimiz sürecin çatışmalı bir hal aldığı günden beri yürüttüğü temaslar kapsamında bu akşam İçişleri Bakanı Sayın efkan ala ile bir görüşme gerçekleştirmiştir. Bu görüşmede gerek Suruç Mürşitpınar sınırında yaşanan olumsuzluklar, gerekse de 25 yurttaşımızın hayatını kaybetmesine yol açan olaylar hakkında düşünce tespit ve önerilerimiz kendisine aktarılmıştır.

Diyalog, daha büyük sıkıntıların yaşanmaması için vazgeçilmez en temel yöntemimiz olmalı düşüncesiyle bu temaslarımızı ilgili tüm devlet ve hükümet yetkilileriyle sürdürmeye devam edeceğiz. Bu diyaloglar sonunda Kobanê’deki katliam tehlikesinin bertaraf edilmesi, çözüm süreci ile ilgili adımların hızlandırılması ve toplumsal olaylara yaklaşım konusunda gerekli hassasiyetlerin gösterilmesi, toplumsal barışımızın en temel güvencesi haline dönüşmüştür.

Bu konuda hükümetin de üzerine düşen sorumlulukları ivedilikle yerine getirmesi elzemdir. "
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327