İddianamedeki detaylar kan dondurdu!

İstanbul Güngören’de eşi Kadir Ö.’yü bıçaklayarak öldüren Hülya Ö. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, Hülya Ö.’nün ‘haksız tahrik altında eşi kasten öldürme’ suçundan 24 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

İddianamedeki detaylar kan dondurdu!

Güngören’de 25 Ağustos 2019’da eşini bıçaklayarak öldüren Hülya Ö. hakkındaki soruşturma tamamlandı. Soruşturma sonunda hazırlanan iddianamede, maktul Kadir Ö. ile Hülya Ö.’nün resmi nikahla evli oldukları ve olay günü şüphelinin bıçak ile maktule vurarak ölümüne neden olduğu aktarıldı.

İddianamede savcılık ifadesine yer verilen Hülya Ö.’nün eşinin kendisine sinkaflı küfürler ile hakaret ettiğini, kendisinin ise boşanmak istediğini söylediği aktarıldı. İfadesinde eşinin kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu da aktaran şüpheli Ö., 25 Ağustos 2019 sabahında eşinin kendisi uyuduğu esnada yanına gelerek birlikte olmak istediğini söylediğini ancak kendisinin bunu kabul etmediğini açıkladı.

'BIÇAĞI 2 KEZ SALLADI'

Olay günü akşam saatlerinde eşinin kendisine yine cinsel istismarda bulunduğunu ve darp ettiğini aktaran Hülya Ö. can havliyle mutfaktan bıçak aldığını söyleyerek maktule doğru 2 kez salladığını eşinin ise yere yığıldığını aktardı. İfadesinde hemen polis ve ambulansa haber verdiğini söyleyen şüpheli Ö., öldürme kastıyla hareket etmediğini sadece kendini korumak istediğini aktardı.

İddianamede polis tarafından düzenlenen olay yeri raporuna da yer verildi. Raporda açık halde bulunan diz üstü bilgisayarda pornografik içerikli sitelerin açık olduğu ve evin farklı noktalarında kadın iç çamaşırı olduğu açıklandı. İddianamede, olay yeri raporunun şüphelinin ifadesini doğrular nitelikte olduğu aktarıldı. Soruşturma kapsamında şüpheli için alınan Adli Tıp Kurumu raporunda ise şüphelinin basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandığı, bu delilin şüphelinin maktul tarafından yaralandığı beyanını doğruladığı da belirtildi.

Öte yandan, soruşturma kapsamında yapılan araştırmada şüpheli Hülya Ö.’nün cinayet tarihinden önce maktul eşi hakkında darp ve hakaret suçlamasıyla şikayette bulunduğu bilgisine de yer verildi. İddianamede Hülya Ö.’nün ‘haksız tahrik altında eşi kasten öldürme’ suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapis ile cezalandırılması talep edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327