Iğdir’da Gümrük Kaçağı 534 Bin Paket Sigara Ele Geçirildi

Iğdır Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda, gümrük kaçağı 534 bin paket sigara ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.Iğdır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube...

Iğdir’da Gümrük Kaçağı 534 Bin Paket Sigara Ele Geçirildi
Iğdır Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda, gümrük kaçağı 534 bin paket sigara ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.
Iğdır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinden İstanbul’a kaçak sigara götürüleceği bilgisine ulaştı. Emniyet ekipleri, kentin giriş çıkışlarında kontrol noktaları kurdu. Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal tarafından yürütülen operasyonda durdurulan bir TIR’ın sahte mühürle mühürlendiğini belirleyen polisler, TIR’ı emniyet binasının bahçesine çekti.
Cumhuriyet savcılığından gerekli izinlerin alınmasının ardından kapakları açılan TIR’da, karton ve çuvallar içerisine gizlenmiş piyasa değeri 5 milyon TL olan toplam 534 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Türkiye’de bir seferde en fazla sigara yakalanan operasyon olduğu öğrenilirken, olaya ilişkin gözaltına alınan TIR şoförü emniyette sorguya alındı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327