Iğdir’da Kaloriferlerin Yakılmaya Başlanması

Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, önceki yıllarda olduğu gibi kalorifer yakılmasıyla ilgili herhangi bir tarih sınırı getirilmediğini söyledi.Açıklamalarda bulunan Gençtürk, “Havaların soğumasıyla birlikte...

Iğdir’da Kaloriferlerin Yakılmaya Başlanması
Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, önceki yıllarda olduğu gibi kalorifer yakılmasıyla ilgili herhangi bir tarih sınırı getirilmediğini söyledi.
Açıklamalarda bulunan Gençtürk, “Havaların soğumasıyla birlikte müdürlüğümüze sıkça kaloriferlerin yakılmaya başlanması için hangi tarihin bekleneceği sorusu sorulmaktadır. Konu ile ilgili önceki yıllarda da olduğu gibi herhangi bir tarih sınırı getirilmemiştir. Yakım için hava sıcaklığının dikkate alınması gerekmekte olup, hava sıcaklığının gece ve gündüz saatlerinde 15 derecenin altına inmesiyle birlikte kaloriferler yakılabilecektir. Bununla birlikte, hava kirliliğine mahal vermemek için gerekli tedbirlerin vatandaşlarca alınması önem arz etmektedir. Kaliteli yakıt kullanımı, kalorifercilerin ateşleyici belgesine sahip olması, bilinçli yakma uygulanarak kömürlerin yastıklama yöntemiyle kazana ilave edilmesi, kömür torbalarının yakılmamasına dikkat edilmelidir” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327