İki yaşındaki bebek yaylada ağlarken bulundu

Karaman'da çadır önünde oynarken gözden yiten erkek bebeğe, kurtarma ekipleri ve köylüler tarafından 17 saat sonra ulaşıldı. İki yaşındaki bebek, ekipler bulduğunda ağaca yaslanmış ağlıyordu.

İki yaşındaki bebek yaylada ağlarken bulundu

Karaman’da ailesi ile birlikte yaylada kaldıkları çadırın önünde oyun oynarken aniden kaybolan iki yaşındaki çocuk, 17 saat sonra bulundu.

Mustafa ve Durdane Yazıcı çifti, küçükbaş hayvanlarını otlatmak amacıyla merkeze bağlı Taşkale köyü Sögütçük mevkisindeki yaylaya çadır kurdu.


Çift bir süre sonra çocuklarını yaylada yanlarında bulunan teyzesine bırakarak, nohut tarlasına çalışmaya gitti.

Teyze Ayşe Gülçiçek koyunları sağarken, oyun oynamakta olan iki yaşındaki Deniz bir anda ortadan kayboldu. Çocuğun kaybolduğunu bir süre sonra fark eden teyze, durumu hemen çocuğun babası ve annesine bildirdi.

Bir süre kendi imkanlarıyla arama yapan aile, çocuğu bulamayınca jandarmadan yardım istedi. Çocuğu bulabilmek için yaylaya gelen jandarma, AFAD, UMKE ekipleri ve köylüler seferber oldu.

Jandarmanın iz takibi köpeğinin de katıldığı arama çalışmaları gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Gün ağarır ağarmaz arama çalışmalarına devam eden ekipler ve köylüler, çocuğu saat 07.20 sıralarında oyun oynadığı yerden beş kilometre uzaklıkta bir ağacın altında acıktığı için ağlarken buldu.

Geceyi yorulduğu için ağacın altında uyuyarak geçiren küçük çocuk, ambulansla sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Karaman Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Çocuğun genel muayenesini yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Fatih Duran, çocukta sıvı kaybının dışında önemli bir sağlık sorununun bulunmadığını söyledi. Doktor Fatih Duran, şu açıklamayı yaptı: "Yaklaşık 16 saat dışarıda kalmış. Kaybolduğu süre içerisinde vücudunda sıvı kaybı oluşmuş. Hayati bir tehlikesi yok. Tahlil sonuçlarına göre hastamızı takip edeceğiz. 24 saat gözlem altında tuttuktan sonra taburcu ederiz."

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2016, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327