İlahiyat Profesörleri Canlı Yayında Birbirine Girdi

İki ilahiyat profesörü; Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı ve Prof. Dr. Ömer Aydın bir televizyon kanalında canlı yayın sırasında sert bir tartışmaya yaşadı.Rize merkezli yayın yapan Çay Televizyonu’nun İstanbul stüdyolarında gerçekleştirilen...

İlahiyat Profesörleri Canlı Yayında Birbirine Girdi
İki ilahiyat profesörü; Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı ve Prof. Dr. Ömer Aydın bir televizyon kanalında canlı yayın sırasında sert bir tartışmaya yaşadı.
Rize merkezli yayın yapan Çay Televizyonu’nun İstanbul stüdyolarında gerçekleştirilen dini içerikli bir programda Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı ve Prof. Dr. Ömer Aydın Çay Tv Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Külünkoğlu’nun konuğu oldular. Program sırasında Prof. Dr. Ömer Aydın, Kuran-ı Kerim’in bilimsel bir kitap olmadığını söylemesi üzerine Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı’nın sert tepkisi ile karşılaştı. Bayraklı “Kulların söylediğini bilimsel olarak kabul ediyorsun da yaradanın sözlerini neden bilimsel olarak kabul etmiyorsun. Yanış konuşup iftira ediyorsun” dedi. Aydın bunun üzerine Bayraktar’ı Kuran-ı Kerim’i anlamamak ile suçladı. Aydın ayrıca, “Yaşına başına hürmet ediyorum. Herkesin ne kadar bilgisi olduğunu kaç gram olduğunu biliyorum. Sen Kuran’ı tanımamışsın” şeklinde konuştu. Bayraklı ise bunun üzerine “Sen Kuran’ın K’sini bilmezsin” şeklinde çıkışta bulundu. Ortam bir anda gerilince duruma Külünkoğlu, müdahale ederek ilahiyatçı profesörleri sakinleştirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327