İlkadim’dan Su Baskınlarına Anında Müdahale

İlkadım Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bölgede etkisini gösteren sağanak sonucu oluşan su baskınlarına anında müdahale etti.Samsun’da özellikle İlkadım ilçesinde etkili olan sağanak yağış...

İlkadim’dan Su Baskınlarına Anında Müdahale
İlkadım Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bölgede etkisini gösteren sağanak sonucu oluşan su baskınlarına anında müdahale etti.
Samsun’da özellikle İlkadım ilçesinde etkili olan sağanak yağış bölgede küçük çaplı su baskınlarına yol açtı. İlkadım Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Büyükşehir Çözüm Merkezi ve İlkadım İletişim Merkezi’ne gelen şikayetleri değerlendirerek acil müdahalede bulundu. Ekipler gecenin ilerleyen saatlerine kadar bölgede çalışmalarını sürdürdü. Vatandaşların mağdur olmaması için tüm ekipmanları kullanarak hizmet veren İlkadım Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü yağmur sularının yollara getirdiği taş, kum ve atıkların toplanması noktası hummalı çalışmalar gerçekleştirdi. İlçede bulunun bazı apartman sitelerinin otoparklarında oluşan su baskınları, kurulan su motorları ile belediye ekipleri tarafından tahliye edildi.
Vatandaşların mağdur olmaması için ekiplerin sabahın ilk ışıklarına kadar çalışmalarını sürdürdüklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "İlkadım Belediyesi olarak vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ekiplerimiz sağanak yağıştan kaynaklanan su baskınlara anında ederek daha büyük sorunların çıkmasına engel olmuştur. Gerek belediyemize gelen, gerek Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi’ne gelen şikayetleri anında değerlendirerek yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturdu. Sabahın ilk ışıklarına kadar bölgede çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz mevcut tüm araç gereçleri kullanarak daha büyük sıkıntıların yaşanmasına engel olmuştur" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327