İlkay öğretmenin acı sonu! Sürekli adres değiştirdi ama kurtulamadı...

İstanbul Kartal’da bir ilkokulda öğretmenlik yapan İlkay Sivaslı, sürekli adres değiştirerek kurtulmak istediği sevgilisi tarafından vurularak öldürüldü. Öğretmenin görev yaptığı okulda öğrencileri, Sivaslı için köşe hazırlanırken, İlkay öğretmenin yazdığı "Ve şimdi perde kapanıyor" sözü herkesi duygulandırdı

İlkay öğretmenin acı sonu! Sürekli adres değiştirdi ama kurtulamadı...

Yıllardır öğretmenlik yapan, anne ve babası olmayan, sadece bir kardeşi hayatta bulunan ilkokul öğretmeni 41 yaşındaki İlkay Sivaslı’nın hayatı Tanju D.'yi sevmesiyle değişti. Kartal Atatürk İlkokulu'nda öğretmenlik yapan İlkay Sivaslı, Tanju D. ile uzun bir süre ilişki yaşadı. Evli olduğu öğrenilen Tanju D. iddialara göre İlkay öğretmene kredi çektirdi ve borca soktu. Daha sonra İlkay Sivaslı ile Tanju D. arasında gerginlikler yaşanmaya başladı. En son yaşanan olayda ise Tanju D.'nin İlkay Sivaslı’yı apartmandan aşağı attığı ve İlkay öğretmenin demirlere takılarak kurtulduğu öğrenildi.

ADRES DEĞİŞTİRDİ AMA KAÇAMADI

19 yıllık öğretmen İlkay Sivaslı, sevgilisi Tanju D.'den kaçmak için sürekli adres değiştirmeye başladı. En son Pendik Kavakpınar Mahallesi’nde Tacikistan uyruklu üç kadın ile kalmaya başlayan İlkay öğretmen, buraya yerleştikten iki ay sonra kaçtığı sevgilisi Tanju D.'yi yine kapısında buldu.

Tanju D. yanındaki silahla İlkay Sivaslı’yı vurarak kaçtı. İlkay öğretmen olayın ardından Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. İlkay öğretmen yapılan tüm müdahalelere rağmen gece saatlerine hayatını kaybetti. Olaya karışan Tanju D. ise kaçtığı Adana'da Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından yakalanarak İstanbul’a getirildi. Tanju D. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'VE ŞİMDİ PERDE KAPANIYOR'

Geçen pazar günü Pendik’te vurularak hayatını kaybeden İlkay Sivaslı’nın öğrencileri olayın ardından hüzne boğuldu. Başta görev yaptığı 4-İ sınıfı öğrencileri ile diğer öğrenciler bir araya gelerek okulda İlkay öğretmen için bir köşe oluşturdu. Oluşturulan o köşede ise İlkay Sivaslı’nın 2016 yılında sosyal medya yazdığı "Ve şimdi perde kapanıyor. Ben bu materyalist dünyadan ayrılıyorum. Barışın, sevginin olduğu yeni ufuklara açılıyorum. Ve hayatta ne olursa olsun sana şükranlarını sunuyorum" ifadeleri yer aldı. Ayrıca köşede öğrencilerin duygularını yazdığı mesajlara yer verildi.

'ARKADAŞIMIZ ERKEK TERÖRÜNE KURBAN GİTTİ'

İlkay Sivaslı’nın görev yaptığı okuldaki öğretmen arkadaşları ise bu tür şiddet olaylarının son bulmasını istedi. İlkay Sivaslı’nın öğretmen arkadaşı, "Gerek öğretmen camiası gerekse okulumuz ve öğrencilerimiz hepimiz üzgünüz arkadaşımızın katledilmesinden kaynaklı. Arkadaşımız erkek terörüne kurban olmuştur, katledilmiştir. Toplumun kadın katliamlarına karşı duyarlı olması gerekiyor. Kamunun bu konuda duyarlılık geliştirip yaşanabilecek bundan sonraki olaylara karşı gereken her türlü toplumsal refleksi göstermesi gerekiyor ki bu ve buna benzer olaylar yaşanmasın. Tabii ki olayın bir eğitimciye gerçekleştirilmiş olması, bir eğitimcinin katledilmiş olması da bizler açısından daha da üzücüdür; olayı daha da vahim kılmıştır. Umarız bu ve buna benzer olaylar son olur. Bildiğimiz tek bir şey var, arkadaşımızın katledildiği, kurşunlandığı" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327