İngiltere iade edilen üç kızı serbest bıraktı

İstanbul'da yakalanarak İngiltere'ye iade edilen İngiliz pasaportlu 3 genç, gözaltına alındıktan sonra kefaletle serbest bırakıldı

İngiltere iade edilen üç kızı serbest bıraktı
IŞİD'e katılmak için Suriye'ye gitmek istedikleri iddiasıyla İstanbul'da yakalanarak İngiltere'ye iade edilen İngiliz pasaportlu 3 genç, gözaltına alındıktan sonra kefaletle serbest bırakıldı.

Londra polisinden yapılan açıklamada, İngiltere'ye dönen 3 kişinin terör yasası çerçevesinde gözaltına alındıktan sonra kefaletle serbest bırakıldığı bildirildi. Açıklamada, ikisi 17, biri 19 yaşındaki gençlerin, Londra'nın merkezindeki bir karakola mayıs ayı başında tekrar çağrılacağı kaydedildi.

IŞİD'e katılmayı amaçladığı iddia edilen İngiliz pasaportlu 3 kişinin, İspanya üzerinden Türkiye'ye gittiği öğrenilmişti.

Gafur H, Muhammed N. ve Muhammed Abdulla H, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanlığı'nın çalışmaları sonucu, "yabancı savaşçı" olduğu değerlendirilen kişilerin Türkiye'den geçişlerini önlemek için oluşturulan risk analiz grubunda görevli polislerin takibine takılmış, bu kişiler İstanbul'da havalimanında gözaltına alınmıştı.

İngiltere makamlarıyla işbirliği içinde gerçekleştirilen çalışmanın ardından 3 kişi, İngiltere'ye geri gönderilmişti.
 
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2015, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327