İngiltere'den IŞİD'le ilgili flaş karar

İngiltere, aralarında IŞİD ile THKP-C'nin de bulunduğu 5 grubu, Suriye'deki aktivitelerinden dolayı terör örgütleri listesine ekledi.

İngiltere'den IŞİD'le ilgili flaş karar
İngiltere İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi (THKP-C), Kateeba El-Kawthar (KaK), Abdallah Azzam Tugayları, Halkçı Özgür Filistin Cephesi'nin (PFLP-GC) terör örgütleri listesine eklendiği bildirildi.

SURİYE DAHİL 5 GRUP LİSTEYE ALINDI

İçişleri Bakanlığının Güvenlik ve Göçten Sorumlu Bakan Yardımcısı James Brokenshire, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Suriye'deki tüm terör aktivitelerini kınadıklarını belirterek, "Bugün Suriye ile bağlantıları olan beş grubu listeye ekledik. Suriye'de faaliyette olan dört diğer grup da halihazırda bu listede bulunuyor. Bu grupların üyesi olmak ya da desteklemek ceza gerektiren bir suçtur. Terör aktivitelerine nerede olursa olsun, kesinlikle müsamaha gösterilmeyecektir" dedi. 

Bakanlık, Suriye ile bağlantılı olan El Nusra, Hizbullah'ın askeri kanadı, PKK ve Ensar El-İslam'ın İngiltere'nin terör örgütleri listesinde bulunduğunu hatırlattı. 
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 07:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327