İnönü çifti ifade verdi

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Nazlı İnönü ifade verdi.

İnönü çifti ifade verdi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığ, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün 'mafyayla tehdit edildiği' iddialarına ilişkin resen soruşturma başlattı.İnönü, mağdur sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, 18 Aralık 2014'te Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün bir gazeteye verdiği röportajdaki ''mafya ile tehdit edildikleri'' iddialarına ilişkin bir savcı görevlendirdi.

MAĞDUR SIFATIYLA İFADEYE ÇAĞRILDI

Soruşturmayı yürüten savcılık, Hayri ve Nazlı İnönü'yü ''mağdur'' sıfatıyla ifadeye çağırdı. İki gün önce Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Hayri İnönü ve eşi, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi. Şişli Belediyesi'nde son dönemde yaşananları da inceleyecek olan savcılığın Mustafa Sarıgül ile oğlu Emir Sarıgül'ü de ilerleyen günlerde ifadesine başvurulmak üzere adliyeye çağırabileceği öğrenildi.

NAZLI İNÖNÜ, EŞİNE BASKI YAPILDIĞINI ÖNE SÜRMÜŞTÜ

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü, 18 Aralık'ta bir gazeteye verdiği röportajda, "Mustafa Sarıgül’ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini, Sarıgül’ün 'mafya tutmaktan' söz ettiğini, sadece Hayri İnönü ile kendisinin değil Amerika'da okuyan çocuklarının da tehdit edildiğini" iddia etmişti. Nazlı İnönü, eşine belediye başkanlığından istifa etmesi için baskı yapıldığını öne sürmüştü.


Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2015, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327