’inovasyon İle Gelişiyorum’ Projesi

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Okul Öncesi Öğretmeni Tuğba Kuyumcu’nun hazırladığı ve Zafer Kalkınma Ajansı’nın 2014 Teknik Destek Programı çerçevesinde kabul ettiği “İnovasyon...

’inovasyon İle Gelişiyorum’ Projesi
Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Okul Öncesi Öğretmeni Tuğba Kuyumcu’nun hazırladığı ve Zafer Kalkınma Ajansı’nın 2014 Teknik Destek Programı çerçevesinde kabul ettiği “İnovasyon İle Gelişiyorum” konulu proje ile ilgili teknik destek eğitimi başladı.
Çok Programlı Lise Konferans Salonunda gerçekleştirilen teknik destek eğitimine İlçe Milli Eğitim, Hisarcık Meslek Yüksek Okulu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, belediye personeli, müdür, öğretmen, kamu, kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum örgütü temsilcilerinden oluşan 35 kişilik grup katıldı. Katılımcılara Zafer Kalkınma Ajansı planlama ve Bölgesel Koordinasyon Birim Başkanı İskender Leblebici ve Birim Uzmanı Yakup Peker tarafından iki gün süreyle saat 17.00-22.00 saatleri arasında inovasyonun tanımı ve önemi, dayandığı unsurlar, inovasyonu etkileyen faktörler, inovasyon politikaları, finansman kaynakları, gereksinimi, inovasyon alanında Yüksek Öğrenim ve kamu Araştırma kurumlarıyla İşbirliği yapan şirketlerin payı, pazar gelişimi ve inovasyon konularında teknik destek eğitimi verilecek.
Yetkililer, bu eğitim ile katılımcılara; yaratıcılığın keşfedilmesi, farklı düşünce kalıpları geliştirerek konulara çözümler üretilmesi, yeni fikirleri cesaretlendirerek geliştirilmesi konularında becerilerin kazandırılmasının hedeflendiğini belirttiler.(MA-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327