İnşaat Çalişmalari Sırasında Vincin Halatı Koptu: 1 Ağır Yaralı

Diyarbakır’da 9 katlı bir binanın inşaatında yaklaşık 1 ton ağırlığındaki çelik demir kolonlarının vinçle 4’üncü kata çıkarılması esnasında halat koptu. Kazada çelik kolonların başına isabet ettiği bir işçi ağır yaralandı.Edinilen...

İnşaat Çalişmalari Sırasında Vincin Halatı Koptu: 1 Ağır Yaralı
Diyarbakır’da 9 katlı bir binanın inşaatında yaklaşık 1 ton ağırlığındaki çelik demir kolonlarının vinçle 4’üncü kata çıkarılması esnasında halat koptu. Kazada çelik kolonların başına isabet ettiği bir işçi ağır yaralandı.
Edinilen bilgilere göre olay, Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Hintlibaba Caddesi üzerinde bulunan ve daha önce Kültür Sarayı olarak kullanılan 9 katlı binada meydana geldi. 9 katlı binada yapılan onarım çalışmalarında vinçle her biri yaklaşık 1 ton ağırlığında olan çelik kolonların taşınması sırasında halat koptu. İnşaatın 4’üncü katında kopan halat dolayısıyla Asım Bozkurt (30) isimli işçinin başına çelik kolonlar düştü. Kafasından darbe alan işçi ağır yaralandı. Yaralı işçi arkadaşları tarafından bir araca bindirilerek Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
Durumu ağır olan işçinin hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenilirken, olayın ardından bölgeye gelen polis ekipleri inşaat çalışmasının olduğu caddeyi trafiğe kapatarak inceleme yaptı. Yapılan incelemelerin ardından olayla ilgili olarak tutanak tutan polis ekipleri soruşturma başlattı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327