İnsan, İklim, Mekan Bağlamında Zonguldak Sempozyumu İlk Oturumu Gerçekleştirildi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İnsan, İklim, Mekan Bağlamında Zonguldak Sempozyumu, düzenlenen açılış töreninin ardından Prof. Dr. Mustafa Gencer’in başkanlığındaki 1. Oturumu gerçekleştirildi.Bülent Ecevit Üniversitesi Prof....

İnsan, İklim, Mekan Bağlamında Zonguldak Sempozyumu İlk Oturumu Gerçekleştirildi
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İnsan, İklim, Mekan Bağlamında Zonguldak Sempozyumu, düzenlenen açılış töreninin ardından Prof. Dr. Mustafa Gencer’in başkanlığındaki 1. Oturumu gerçekleştirildi.
Bülent Ecevit Üniversitesi Prof. Dr. Arif Amirov Konferans salonunda gerçekleştirilen oturum MÜSİAD Zonguldak Şubesi’nin hazırlamış olduğu “Yine Yeniden Zonguldak” sunumuyla başladı. Sunumda Zonguldak’ın eski günlerine dönmesi için yapılması gereken çalışmaların yanı sıra sanayi ve ticarette Zonguldak için yapılabilecek projeler katılımcılara aktarıldı. Müsiad Zonguldak Şubesi’nin sunumunun ardından, Tunahan Özmen tarafından, “23. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı, Zonguldak Milletvekili ve Bir Hukuk Adamı: Köksal Toptan”, Prof. Dr. Ali Sarıkoyuncu tarafından, “Milli Mücadele’de Zonguldak Sancağı Din Adamları”, Doç. Dr. Serhat Yılmaz tarafından “Tahir Karaoğuz’un Kastamonu Basınındaki Yazı ve Şiirleri” Yrd. Doç. Dr. Yücel Namal ve Okutman Hasan Kazakuzu tarafından “Başbakan İsmet İnönü’nün Zonguldak Kömür Hafzası Ziyareti” sunumları gerçekleştirildi. Çok sayıda öğrenci ve akademisyenin katıldığı oturum soru cevap şeklinde devam etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327