Instagram'da en sevdiğiniz filtre her an gidebilir

Instagram basit bir fotoğraf yükleme uygulaması olmayı aşalı çok oldu. Bunu sağlayan etkenlerden biri de elbette kendine has filtreleri. Fakat Instagram yönetimi, bazı filtreleri gözden çıkarmış durumda. En sevdiğiniz filtre her an silinebilir. Gerekçeleri ise oldukça makul.

Instagram'da en sevdiğiniz filtre her an gidebilir

Instagram'ın gözden çıkardığı Fix Me, Beautiful Face, Hoylbucks, Plastica gibi filtreleri insanlarda 'kusursuzluk' algısı oluşturuyor ve özellikleri çocuklarla gençleri kötü etkilediği söyleniyor.

Herkesin mükemmel görünme isteğini tetiklediğine kanaat getirilen bu filtreler, Instagram tarafından yakında kaldırılacak.

Herkesi 'manken gibi görünme' takıntısına sürükleyen dudak büyütme, pürüzsüz cilt yapma, badem göz oluşturma, yüz inceltme gibi suni avantajlar sağlayan ve 'kusursuz güzellik' algısı yaratan 'Spark AR' filtreleri yakında tedavülden kalkacak.

Instagram kullanıcıları tarafından 'ya göründüğün gibi ol, ya da olduğun gibi görün' felsefesine tepki olarak kullanılan bir uygulamanın bu duyarlılığı göstermesi oldukça ironik.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330