İntihar Videosu Paylaşıp, Kendisini Astı

Nişantaşı’nda M.P isimli bir genç, sosyal medya üzerinden intihar edeceğine dair video paylaşıp kendini astı. Videoyu izleyip eve koşan yakınları gözyaşlarına boğulurken, M.P’nin videoda yer alan vasiyeti dikkat çekti.Olay, sabah saatlerinde...

İntihar Videosu Paylaşıp, Kendisini Astı
Nişantaşı’nda M.P isimli bir genç, sosyal medya üzerinden intihar edeceğine dair video paylaşıp kendini astı. Videoyu izleyip eve koşan yakınları gözyaşlarına boğulurken, M.P’nin videoda yer alan vasiyeti dikkat çekti.
Olay, sabah saatlerinde Nişantaşı Orhan Ersek Sokak 27 numaralı apartmanda yaşandı. Alınan bilgiye göre, yazılımcı olduğu öğrenilen M.P, sabah saatlerinde sosyal medya üzerinden “İntihar Notu” adıyla bir video paylaştı. Videoyu izleyen yakınları ve arkadaşları büyük bir şok yaşadı. Eve koşan yakınları M.P’nin doğalgaz borusuna iple asılı halde buldu. Bunun üzerine polise haber verildi. Videoyu izleyen arkadaşları da M.P’nin evine koştu. Evin önünde toplanan arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. 5 saatlik incelemenin ardından M.P’nin cenazesi evden çıkartılarak, Şişli Belediyesi’ne ait cenaze aracına taşındı. Bu sırada M.P’nin annesi Ç.P ve kız kardeşi A.P. gözyaşlarına boğuldu. Anne Ç.P’nin cenaze aracıyla Adli Tıp’a gitmek isteği de kabul edildi. Cenaze daha sonra gözyaşları arasında Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
İNTİHAR VİDEOSU PAYLAŞTI
M.P, sabah saatlerinde sosyal medya üzerinden paylaştığı videoda ise intihar nedenini ve vasiyetini anlattı. M.P videoda, “Bu bir intihar notu. Bu sabah yaşam defterimi kapatıyorum. Bana ayrılan sürenin sonuna geldik. Bir aksilik çıkmaz umarım. Gördüğünüz üzere alkollü, ya da herhangi bir uyuşturucu madde etkisi altında değilim, gayet aklım başında. Konuyu serbest irademle, yeterince ve uzun süre değerlendirdiğimi düşünüyorum. Birçok arkadaşımla konuştum bu süreçte. Okudum, araştırdım, hatta doktora gittim. Ama sonunda bu kararı aldım. Çok uzun zamandır mutsuzum. İntihar benim için yeni bir şey değil. Elbette bardağı taşıran damlalar oluyor. Ama taşan bir bardakta birkaç damlayı sorumlu tutmak çok doğru gelmiyor bana. Son aylarda sürekli bu fikirle uyanıyorum. Hayatımın geri kalanına devam etmek için istek duymuyorum. Bu kısır döngüyü kıramadım” ifadelerine yer verdi.
İntihar için hamile olan bir arkadaşının doğum yapmasını beklediğini anlatan M.P videoda, sevdikleriyle vedalaşmak istediğini belirterek, “Çok güzel bir hayat yaşadım” diyor.
"GÖMÜLMEK İSTEMİYORUM"
M.P, hazırladığı videoda vasiyetini de açıklayarak, şöyle diyor: “Herhangi bir dini inancım yok. Gömülmek istemiyorum. Bir kadavra yapsınlar, bilimsel araştırmalara versinler bedenimi. Çocuklar iskeletimle oynasın. Olmadı balıklara atsınlar. Ama mezar istemiyorum.”
İntihar videosu M.P’nin, “Hoşçakalın. Aşkla yaşayın. Çok güzel olsun hayatınız” sözleriyle son buluyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327