İpekyolu Belediyesi ‘kadın Emeği Pazarı’ Kuruyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi, kadınların ekonomik anlamda istihdam edilmesi için ’Kadın Emeği Pazarı’ kuruyor.İpekyolu Belediyesi, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile ortaklaşa yapacakları Kadın Emeği Pazarı projesinin sözleşmesini...

İpekyolu Belediyesi ‘kadın Emeği Pazarı’ Kuruyor
Van’ın İpekyolu Belediyesi, kadınların ekonomik anlamda istihdam edilmesi için ’Kadın Emeği Pazarı’ kuruyor.
İpekyolu Belediyesi, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile ortaklaşa yapacakları Kadın Emeği Pazarı projesinin sözleşmesini imzaladı. Bostaniçi TOKİ’de 2 bin metrekarelik alan üzerinde çelik konstrüksiyondan yapılacak olan pazar içerisinde kadınlara verilecek 1,5 metrekarelik stantlar olacak. 100-150’a yakın kadının istihdam edileceği pazarda her türlü ürün satılabilecek.
Projeyi basına tanıtmak amacıyla DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci, DAKA İzleme Uzmanı Nurettin Polat, İpekyolu Belediyesi eş başkanları Aygül Bidav ve Veysel Keser, DBP’li meclis üyeleri ve Fen İşleri Müdürlüğü personeli bir araya geldi. Atılan imzaların ardında konuşan İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Aygül Bidav, göreve geldiklerinden bu yana kadına yönelik çalışmalara ağırlık verdiklerini kaydetti. Kadın Emeği Pazarı’nın kendileri için çok büyük bir önem taşıdığını aktaran Bidav, özellikle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar Arası Mücadele Günü’nün olduğu haftaya dek gelmesinin kendileri için ayrı bir anlam taşıdığını belirti. Bidav, bu projenin başarıya ulaşması için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, "Açılışı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yetiştirmek ve kadınlara armağan etmek istiyoruz. Kadınların sosyal hayatta kendilerini var edebilmeleri için teşvik projelerin ve hizmetlerin yapılması şarttır. Bu proje 150’ye yakın kadın arkadaşımızın ekonomik anlamda istihdam edilmesine yöneliktir. Kadın elinin değdiği her alanda kentimizimi ne kadar güzelleştireceğini hep birlikte göreceğiz" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327