iPhone 6'da skandal hata

Apple firmasının geçtiğimiz günlerde tanıttığı iPhone 6'da skandal bir hata tespit edildi. iPhone 6'da kullanılan harita uygulamasında hata olduğu ortaya çıktı.

iPhone 6'da skandal hata
Apple son akıllı telefonu olarak piyasaya sürmeye başladığı iPhone 6 telefonunun harita uygulamasında Kanada'nın önemli şehirlerinin yer gösterimi ve isim yazılımında tespit edilen hata için Apple Üst Yöneticisi (CEO) Tim Cook özür diledi."HATA DÜZELENE KADAR GOOGLE HARİTASI KULLANIN"

Cook şirketin internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Uygulamadaki hata düzeltilinceye kadar Google ya da Noka'nın harita uygulamalarını kullanın" tavsiyesinde bulundu.

APOSTROF İŞARETİNİN KULLANILMAMASI DİĞER HATA OLDU

Harita uygulamasında Toronto ve Ottawa yanlış yerlerde imlenirken, Edmonton kenti Calgary'nin batısında gösterildi. Uygulamadaki bir başka hata ise, ülkenin diğer bir büyük şehri St. John's kentinin ismindeki apostrof işaretinin kullanılmaması oldu.

10 İŞ GÜNÜ TESLİM SÜRESİ VERİLDİ

Quebec eyaletine bağlı tarihi Quebec City kenti ise, iPhone 6'nın harita uygulamasında sadece Quebec olarak olarak gösteriliyor. Diğer yandan, internet sitesinden müşteri siparişleri almaya başlayan Apple Kanada, iPhone 6'nın küçük boyu için 7 ila 10 iş günü teslim süresi verirken, talebin en yoğun olduğu büyük ekranlı versiyonu için 3 ila 4 hafta teslim süresi ilan etti. 
Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2014, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327