İran Bakanı Türkiye'yle görüşmesini neden ertelediğini açıkladı

Lübnan'da Hizbullah'a yakınlığı ile bilinen Es Sefir gazetesine bir röportaj veren Zarif, Türkiye ziyaretinin programının yoğunluğu nedeniyle ertelendiğini belirtti.

İran Bakanı Türkiye'yle görüşmesini neden ertelediğini açıkladı
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Türkiye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun farklı şehirlerde olması nedeniyle kısa zamanda kendileriyle görüşme imkanı olmadığı için ziyaretin ertelendiğini bildirdi.

LÜBNAN GAZETESİNE ANLATTI

Lübnan'da yayınlanan El-Sefir gazetesine, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Ankara'da bulunuyorlardı. Bu üç görüşmenin kısa zaman diliminde gerçekleşme imkanı yoktu." açıklamasını yapan İran Dışişleri Bakanı Zarif, ziyaretin zaman sıkıntısı nedeniyle ertelendiğini kaydetti.

"TÜRKİYE NÜKLEER ANLAŞMADAN MEMNUN"

Zarif, Türkiye'nin nükleer anlaşmadan memnun olup olmadığı sorusuna da, "Onlar bu anlaşmadan samimiyetle mutlu ve memnun. Ben bölgedeki diğer ülkelerin de bu anlaşmadan memnun olmasını ümit ediyorum." yanıtını verdi.

ZİYARETİ ERTELENMİŞTİ

Resmi temaslarda bulunmak üzere salı günü Türkiye'de olması beklenen İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'in ziyareti ertelenmişti. Zarif, Türkiye ziyaretini erteledikten sonra Lübnan, Suriye ve Pakistan'a giderek, bu ülkelerin liderleriyle bir araya gelmişti. 
Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2015, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327