İran'dan Suriye saldırısına sert tepki!

İran'dan son dakika açıklaması... İran Dışişleri Bakanlığı, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'nin başkenti Şam'a gerçekleştirdikleri saldırıyı sert bir dille eleştirerek sonuçları hakkında uyardı. Yapılan açıklamada "Söz konusu saldırı ile süreç değişmeyecek ancak durum daha karışık bir hale gelecektir" denildi.

İran'dan Suriye saldırısına sert tepki!

İran Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, ABD, İngiltere ve Fransa'nın, Suriye'nin Doğu Guta bölgesindeki Duma ilçesinde geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen kimyasal saldırıya tepki olarak başkent Şam'a yönelik düzenledikleri saldırıyı sert bir şekilde eleştirdi. Bakanlık, saldırının bölgede ciddi sonuçlar doğuracağını belirtti.

İran ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney, üç ülkenin Suriye'yi vurmasına tepki gösterdi. Bu saldırıdan bir kazançları olmayacağını söyledi. Lübnan'daki Hizbullah'ın Al Manar televizyonu, İran dini lideri Ali Hamaney'in Suriye'ye saldırıya tepki gösterdiğini belirtti. Hamaney, "ABD ve müttefikleri Suriye'de işledikleri suçlardan birşey kazanamayacaklar. Suriye saldırı suçtur. ABD Başkanı, İngiltere Başbakanı ve Fransa Cumhurbaşkanı suçludur" dedi.

ABD, İNGİLTERE VE FRANSA SURİYE'Yİ VURDU!

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: OPERASYON İNSANLIĞIN VİCDANINA TERCÜMAN

RUSYA'DAN ÇOK SERT TEPKİ: SONUÇSUZ KALMAYACAK

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "Saldırı Ortadoğu'da yıkıma neden olacak" açıklamasında bulundu.

İran Devrim Muhafızları Komutanının Siyasi Yardımcısı Yedullah Cevani yaptığı açıklamada "ABD’liler gerçekleştirdikleri saldırının doğurduğu sonuçlara katlanacak" dedi.

İran Devrim Muhafızları Komutanının Siyasi Yardımcısı Yedullah Cevani, ABD ve müttefiklerinin Suriye saldırısı hakkında "Söz konusu saldırı ile süreç değişmeyecek ancak durum daha karışık bir hale gelecektir ve bu karışık durum kesinlikle ABD’nin zararına olacak. ABD’liler Suriye’ye gerçekleştirdikleri saldırının bundan sonra bölgede doğuracağı sonuçlarının sorumlusu, bu sonuçlar şüphesiz ABD’nin çıkarları doğrultusunda olmayacak” ifadelerine yer verdi.

Cevani açıklamalarının devamında "Böylesi kararlar ile kesinlikle direniş cephesi gücünü kaybetmeyecek, tam tersi güçlenecek. Böylece direniş cephesi bu tür müdahaleci eylemlere karşı mücadele etme olanağı artacaktır. ABD’liler gerçekleştirdikleri saldırının doğuracağı sonuçları beklesin" dedi.

RUHANİ'DEN ESAD'A TELEFON

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ı arayarak, İran, Suriye'nin arkasında" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327