İş güvenliği uzmanlığı sınav başvurusu başladı!

İş güvenliği uzmanlığı sınav başvurusu 27 Ekim’de başladı. 5 Kasım’da sona erecek olan başvuruları kaçırmayınız. Başvuruları nasıl yapacağınızı haberimizin devamından öğrenebilirsiniz.

İş güvenliği uzmanlığı sınav başvurusu başladı!
İş güvenliği uzmanlığı sınavına girmek isteyen vatandaşlar 27 ekim tarihinde sınav başvuruları başladı. Yani sınava başvurmak isteyen vatandaşlar 27 ekim tarihinden sınava başvurabilir. ÖSYM kurumunun düzenlemiş olduğu iş güvenliği uzmanlığı sınavının başvuru tarihlerini 27 ekim 2015 - 5 kasım 2015 olarak açıklamıştır. Başvurmak isteyen vatandaşlar 27 ekim ile 5 kasım arasında sınav başvurusunu gerçekleştirebilir. Sınav tarihi ise 5 aralık 2015 olarak belirlenmiştir. ÖSYM kurumu iş güvenliği uzmanlığı sınavını bazı illerde yapacak. ÖSYM kurumunun seçtiği iller ise şu şekildedir; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van illeridir. ÖSYM kurumu sınav yapacağı illere ek olarak başka bir el ekleyebilir veya bir il çıkartabilir.

Yapılacak olan başvurulara göre sınav yerleri belirlenir. Sınava girecek olan vatandaşlar 27 ekim ile 5 kasım arasında başvurularını gerçekleştirmelidir. İş güvenliği uzmanlığı sınav başvurusunu internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden OSYM kurumunun internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz. OSYM kurumu sınav başvurularını resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaktır.
İş güvenliği uzmanlığı sınav başvurusunu internet üzerinden OSYM kurumunun internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruyu gerçekleştirdikten sonra yine internet üzerinden sınav ücretini ödeyebilirsiniz. Başvuru yapabilmek için ilk olarak ana sayfada bulunan başvurular bölümüne giriş yapmalısınız. Başvuru adı bölümünde 2015 İSG aralık dönemi olan seçenekte işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bölümden başvuru bilgilerinizi öğrenebildiğiniz gibi ayrıca sınav başvurusunu da gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru bilgileri kısmını seçtiğinizde sınava ilişkin genel bilgiler, aday başvuru formu, sağlık durumu, üniversiteler, lisans programları ve başvuru merkezlerine ulaşabilirsiniz.

Başvuru sayfasına giriş yaptığınızda sınav tercih adı bölümünden 2015 İSG aralık dönemi seçeneği seçilmelidir. Bu seçeneği seçtiğinizde karşınıza bir sayfa gelecektir. Bu sayfada başvuru bilgileri yer almaktadır. Başvuru yap seçeneğini seçtiğiniz zaman sisteme T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gereklidir. Bu işlemlerden sonra başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemini gerçekleştirdikten sonra internet üzerinden sınav ücretini ödeyebilirsiniz. ÖSYM kurumunun internet sitesinden ana sayfada yer alan ödemeler seçeneğini seçmelisiniz. Ödemeler bölümünden başvuru seçeneğini 2015 İSG aralık dönemini seçmelisiniz. Sınavınızı seçtikten sonra T.C. kimlik numarası veya YU numarasını sisteme girmelisiniz. Bilgilerinizi girdikten sonra devam seçeneğini seçerek ödeme işlemine devam edebilirsiniz. Bu alandan kredi kartı veya banka kartı ile ödeme işlemine devam edebilirsiniz. İş güvenliği uzmanı sınav ücretleri ATM den veya bankadan yatmamaktadır. 2015 aralık için yapılan iş güvenliği uzmanlığı sınav ücreti 130 TL olarak açıklanmıştır. Vatandaşlar sınav başvurusunu gerçekleştirdikten sonra 130 TL sınav ücretini ödeyerek başvuruyu tamamlamış olurlar. Sınava girecek olan vatandaşlar sınav saat 9.30 da başlayacaktır ve 75 dakik sürecektir.

 
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 07:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327