banner333

İşçiler Türk İş Genel Merkezi'ni bastı

Ankara'da eylem yapan Yatağan işçileri, Türk İş Genel Merkezi'ni bastı.

İşçiler Türk İş Genel Merkezi'ni bastı
 Türk İş Genel Merkezi'nde başkanın odasına çıkan 90 kişilik ekip, odayı zapt etti. İşçilerin odadaki bekleyişi sürerken Türk İş Başkanı Ergün Atalay Cenevre'de bulunuyor.

3 AYDIR EYLEM YAPIYORLAR

Muğla’nın Yatağan ilçesinde enerji ve maden işçileri ile aileleri, özelleştirmeye karşı yaklaşık 3 aydır Ankara’da eylem yapıyor.

TES-İş sendikasına bağlı Yatağan işçileri bugün Türk-İş'i bastı. Hürriyet gazetesinden Aysel Alp'ın haberine göre, TES- İş Şube Başkanı Fatih Erçelik, "Evlat sıkışırsa baba evine sığınır, baba bizi kurtar der. Bizim babamız da evimiz de Türk-İş. Biz bu özelleştirme iptal edilene kadar Türk-İş'ten ayrılmayacağız, burada yatıp burada kalkacağız" dedi.

Başkan Erçelik Soma'da 301 arkadaşlarını kaybettiklerini hatırlatarak, "Ne yazık ki bu facia özelleştirmelere karşı çıkma konusundaki haklı davamızı bir kez daha ortaya koydu. Soma olmak istemiyoruz, bu özelleştirme durdurulmalı. Ha şimdi ölmüşüz ha 3 gün sonra, ne fark eder? Başbakan'ı göreve çağırıyoruz, bu ihaleleri iptal edin, biz ölmek istemiyoruz." dedi.

Erçelik, Yatağan Termik Santrali'nin ertelenen ihalesinin cuma günü saat 14.00'te yapılacağı bilgisini aldıklarını belirterek, hem bunun hem de Yeniköy ve Kemerköy santralleri satışının iptalini istedi.

10 aydır Yatağan'da eylem yapan işçiler iki aydır da Ankara'da Kurtuluş Parkı'nda eylem yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327