IŞİD 224 kişinin ölümünü kutladı

Rus yolcu uçağının Sina Yarımadasında düşmesi olayını üstlenen terör örgütü IŞİD, 224 kişinin hayatını kaybettiği trajediyi şeker dağıtarak kutladı.

IŞİD 224 kişinin ölümünü kutladı
Mısır’ın Şarm El Şeyh kentinden Rusya’nın St. Petersburg kentine giderken Sina Yarımadası’nda düşen 224 kişinin bulunduğu Rus yolcu uçağını düşürdüklerini iddia eden terör örgütü IŞİD bu trajediyi şeker dağıtarak kutladı. IŞİD tarafından yayınlanan görüntülerde Irak’ın Ninova kentinde militanların bir toplantı organize ettikleri ve katılımcılara şeker ve bildiri dağıttıkları görülüyor. Öte yandan Ninova sokaklarında yoldan geçen araçları da durduran militanların araç sürücülerine de şeker verdikleri görüntülerde yer alıyor.

RUSÇA KONUŞAN IŞİD MİLİTANINDAN RUSYA’YA GÖZDAĞI

Daha sonra aralarında Rusça konuşanların da bulunduğu militanlar kamera karşısına geçerek Rus yolcu uçağını düşürdükleri gerekçesiyle IŞİD’in Mısır’daki uzantısı olan Sina Vilayeti isimli örgütten övgüyle bahsediyor. Rusça konuşan militan daha fazla saldırı gerçekleştirecekleri tehdidinde bulunuyor. Hem Rusça hem de Arapça konuşan militan Rusya’nın Suriye’de IŞİD’i hedef aldığı için pişman olacağını kaydederek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e gözdağı veriyor. Elindeki bıçağı sallayarak tehditler yağdıran militan uçak düşürmeye devam edeceklerini söyleyerek, Rusya’nın Suriye’deki askeri operasyonları karşılığında insanları öldüreceklerini vurguluyor.

Rusya’nın St. Petersburg kentine gitmek üzere Mısır’ın Şarm El Şeyh kentinden havalanan yolcu uçağı kalkıştan 23 dakika sonra düşmüştü. Olayın ardından terör örgütü IŞİD, içinde bulunan 224 kişinin bulunduğu uçağı düşürdüklerini öne sürmüş ancak bu iddia hem Rus hem de Mısırlı yetkililer tarafından yalanlanmıştı. 


Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327