IŞİD'in kadısı çıktı

Bingöl nüfusuna kayıtlı 5 teröristten birinin Suriye’nin Rakka kentinde idam ve infaz emri veren kadı, diğerininse IŞİD’in Telabyad komutanı olduğu tespit edildi.

IŞİD'in kadısı çıktı
Diyarbakır’da, eylem hazırlığındayken ‘bomba villalarına’ yapılan baskında öldürülen 7 teröristten 5’inin kimliği belirlendi. Serhat S. Ergün G., Sıddık B., Veysel A. ve Cahit Ö.'nün Bingöl nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Kimlikleri tespit edilen teröristler arasında daha önce IŞİD’in canlı bombaları olarak aranan kişilerin bulunmadığı belirlendi. Operasyonda kendisini patlatarak 2 polisi şehit eden canlı bomba ile yanında bulunan ve parçalanarak ölen diğer teröristin kimlik belirleme çalışmaları sürüyor. Yüz tanıma sistemiyle bilgilerine ulaşılmaya çalışılan 2 canlı bombanın da Türk olduğu tahmin ediliyor. Öldürülen teröristlerin Suriye’de canlı bomba eğitimi aldığı, birinin Suriye’nin Rakka kentinde ‘idam ve infaz emri veren kadı’, diğerininse Telabyad komutanı olduğu belirlendi.

KAMUFLE OLMAK İÇİN...

Canlı bombaların ölü olarak ele geçirildiği hücre evlerinde yapılan incelemelerde çok miktarda TNT ve RDX, C4, A4 bileşenli patlayıcılar bulundu. Ayrıca 2 Kalaşnikof silah, 8 tabanca, 1 adet av tüfeği, 200 kilogram amonyum nitrat, çok sayıda fünye ve örgütsel doküman ele geçirildi. IŞİD üyelerinin dikkat çekmemek için HDP’ye yakın Emek Akademisi ve Özgür Yurttaş Derneği’ne komşu oldukları belirtildi. Kaldıkları villanın duvarlarına “KCK, Kürdistan IŞİD’e mezar olacak” ve “YDG-H” gibi yazılar yazarak kendilerini kamufle ettikleri anlaşıldı.  
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327