Işid Komutanının Şanliurfa’da Tedavi Edildiği İddialarina Yalanlama

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, IŞİD’in yaralanan saha komutanının Şanlıurfa’daki bir hastanede tedavi altına alındığı iddialarını yalanladı.Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, IŞİD’in yaralanan saha komutanı Ebu El- Veled El-Libi’nin...

Işid Komutanının Şanliurfa’da Tedavi Edildiği İddialarina Yalanlama
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, IŞİD’in yaralanan saha komutanının Şanlıurfa’daki bir hastanede tedavi altına alındığı iddialarını yalanladı.
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, IŞİD’in yaralanan saha komutanı Ebu El- Veled El-Libi’nin Şanlıurfa’daki bir hastanede tedavi altında tutulduğu iddialarını yalanladı. Yapılan yazılı basın açıklamasında, bir haber sitesinde “Türkiye’de sanal alem bu iddiayla çalkalanıyor. IŞİD’in saha komutanı Ebu El-Veled El-Libi’nin Şanlıurfa’da bir hastanede tedavi altında olduğu ileri sürülüyor. İddialar, hastanede çekildiği belirtilen bir fotoğrafla birlikte sosyal paylaşım sitelerinde dolaşıyor” ifadelerinin yer aldığı hatırlatılarak, haberin ardından hastanelerde araştırma başlatıldığı belirtildi. Yapılan araştırmada iddiaların gerçek dışı çıktığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Bahse konu haber içeriği olarak Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan araştırmalarda Şanlıurfa’da bulunan tüm kamu ve özel hastaneler, tekrar kontrol edilmiş, Ebu El-Veled El-Libi isminde bir hastanın tedavi gördüğüne yönelik herhangi bir tespit yapılamamıştır. Haberin içeriğinde yayınlanan fotoğrafta bulunan şahsın, Şanlıurfa’da olduğuna dair herhangi bir somut bilgi olmadığı gibi fotoğrafın çekildiği yer ve tarih belli olmadığından yayınlanan haberin gerçek dışı olduğu anlaşılmıştır. Söz konusu örgüt ile ilgili çalışmalar Emniyet Müdürlüğümüz tarafından gizlilik ve hassasiyet içerisinde yürütülmektedir.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327