IŞİD liderlerinden Ebu Abdullah öldürüldü

IŞİD'in liderinden olan Ebu Abdullah'ın Hizbullah tarafından Suriye'de öldürüldüğü açıklandı. Hizbullah tarafı saldırıyı üstlenmedi.

IŞİD liderlerinden Ebu Abdullah öldürüldü

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Suriye'de IŞİD'in liderlerinden Ebu Abdullah el-Iraki'nin Hizbullah tarafından öldürüldüğü açıklanırken, Hizbullah tarafından bir açıklama yapılmadı.Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Suriye’de IŞİD’in liderlerinden Ebu Abdullah el-Iraki’nin Hizbullah tarafından öldürüldüğünü açıkladı. Suriye’nin Kalamun bölgesinde gerçekleştiği belirtilen olay, Lübnan basınında yer aldı.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden yapılan açıklamada, “Iraki, intihar saldırılarından sorumlu ekibin içindeydi. Hizbullah tarafından yola yerleştirilen bir bombanın, aracı geçtiği esnada patlatılması sonucu hayatını kaybetti” ifadeleri kullanıldı.

HİZBULLAH ÜSTLENMEDİ

Hizbullah’ın Al Manar kanalında ise Iraki’nin ölümü doğrulanırken, olayın Suriye ordusu tarafından gerçekleştirildiği belirtildi. Kanal, Iraki'nin Lübnan'a intihar saldırılarında kullanılması için patlayıcı gönderdiğini de açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2014, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327