IŞİD Merkel'i hedef aldı

Alman Die Welt gazetesi, terör örgütü IŞİD'in internette yayınladığı videosunda konuşan kişinin Alman asıllı Michael N. olduğunu, ve Almanya Başbakanı Angele Merkel için "Kirli" ifadesini kullandığını duyurdu.

IŞİD Merkel'i hedef aldı

Gazete, Ebu Davud takma adlı IŞİD üyesinin, Almanya, Fransa, Rusya ve İngiltere liderlerine tehditler savurduğunu kaydederken, Alman Başbakan Angela Merkel için ise ‘kirli’ ifadesinin kullanıldığı bilgisini verdi.

Videoda konuşan Ebu Davud isimli DAİŞ çete üyesinin, Almanya, İsviçre ve Avusturya’daki Müslümanları, katliamları ile ön plana çıkan örgüte katılmasını istediği de haberde yer aldı.

Alman istihbarat birimlerine göre, Ebu Davud isimli çete üyesi 2012 yılına kadar Solingen kentinde yaşıyordu. 2012 yılında Almanya’da yasaklanan ‘Millatu İbrahim’ adlı aşırı radikal gruba üye olan bu kişinin, Mısır ve Libya’da kısa bir süre kaldıktan sonra IŞİD çetelerine katıldığı tahmin ediliyor.

Ebu Davud lakaplı Michael N’nin istihbarat kaynaklarınca, ‘oldukça tehlikeli’ bir örgüt üyesi olarak fişlendiği de edinilen bilgiler arasında.Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327