IŞİD: 'Türkler kaçırılmadı'

Musul’da bulunan Türkiye Konsolosluğu’nu ele geçiren Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü twitter hesabı üzerinden, “Türkler kaçırılmadı” şeklinde açıklama yapıldı.

IŞİD: 'Türkler kaçırılmadı'

Musul Konsolosluğumuzun IŞİD tarafından basılıp diplomatlarımızın rehin alınmasıyla ilgili çarpıcı gelişmeler var. IŞİD'in bölgedeki operasyonlarını yürüten Abdarrahman el Baasi, diplomatlarımız sağlık durumlarının iyi olduğunu ve Türk yetkililerle görüşmeye hazır olduklarını söyledi.

Musul'da Türk konsolosluğunu basıp Türk diplomatları rehin alan IŞİD'in bölgedeki operasyonlarını yürüten Abdarrahman el Baasi Yeni Şafak muhabiri Çetiner Çetin'e konuştu.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Baasi diplomatlarımız sağlık durumlarının iyi olduğunu ve güvenli bölgede tuttuklarını söyledi.

TÜRK YETKİLİLER İLE GÖRÜŞMEYE HAZIRIZ

IŞİD'in bölgedeli lideri Türk yetkililerin kendileri iletişime geçip geçmediği sorusuna ise, "Türk yetkililerle görüşmeye hazırız" şeklinde yanıt verdi fakat bir taleplerinin olup olmadığını ise açıklamadı.

TWİT ATTILAR: KAÇIRMADIK, GÜVENLİ BÖLGEYE ALDIK

Öte yandan örgüt adına yayın yapan bir twitter hesabından yapılan açıklamada ise "Türkleri kaçırmadık. Soruşturma prosedürleri bitene kadar güvenli bir yere götürüldüler" denildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2014, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327