İşkur, İş Arayan İle İşvereni Elektronik Ortamda Buluşturuyor

Samsun Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) Müdürü Hasan Kılıçaslan, ‘Samsun Platform’ adı altında bir web sayfası geliştirdiklerini ve bu sayfa üzerinden Samsun’da iş arayanla işvereni elektronik ortamda buluşturacaklarını söyledi.İŞKUR...

İşkur, İş Arayan İle İşvereni Elektronik Ortamda Buluşturuyor
Samsun Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) Müdürü Hasan Kılıçaslan, ‘Samsun Platform’ adı altında bir web sayfası geliştirdiklerini ve bu sayfa üzerinden Samsun’da iş arayanla işvereni elektronik ortamda buluşturacaklarını söyledi.
İŞKUR Müdürü Hasan Kılıçaslan, İhlas Haber Ajansı (İHA) Samsun Bölge Müdürü Ali Yılmaz Ergen’i makamında ziyaret etti. Ziyaretin artından açıklamalarda bulunan İl Müdürü Kılıçaslan, “Önümüzdeki Cuma günü saat 14.00’te Samsun İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nın açılışını Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağız. Samsun’un elit firmaları burada yer alacak. Aynı zamanda firmalarımız eleman ihtiyaçlarını giderirken kendi tanıtımlarını da yapacaklar. Bu şekilde kurumumuzun etkinliğinin, Samsun iş piyasasındaki verimliliğini arttırmak için bu tür etkinliğin üçüncüsünü düzenleyeceğiz. Burada katılımın en üst düzeyde olması için bütün herkesi ziyaret ediyoruz. Bununla birlikte aynı zamanda Türkiye’de ilk model olarak Samsun’da yaptığımız ve eski Valimiz Hüseyin Aksoy başkanlığında ürettiğimiz ‘Samsun Platform’ diye bir site geliştirdik. Bununla da Samsun’da ciddi anlamda kalifiye eleman ve eleman problemine çözümü üreteceğiz. Bu siteyi Büyükşehir Belediyesi, Sanayi ve Ticaret Odası ve üniversitelerle birlikte oluşturduk. Bu web sayfası üzerinden Samsun’da iş arayanla işvereni elektronik ortamda buluşturacağız. Gerçek ihtiyacı olanları bu şekilde buluşturmayı düşünüyoruz. Bununla ilgili 50 bin tane broşür bastırdık. Bunların da dağıtımını yapacağız. Tanıtımdan sonraki dönemde bir ayrıcalık olarak daha verimli bir şekilde süreceğine inanıyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327