İslamdağ’a 150 Öğrenci Kapasiteli Kur’an Kursu

Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı İslamdağ Mahallesi’nde 1974 yılından yapılan ancak ekonomik ömrünü dolduran 60 öğrenci kapasiteli Kur’an kursu yıkılarak yerine 150 öğrenci kapasiteli 7 katlı Kur’an kursu yapıldı.Ordu Büyükşehir...

İslamdağ’a 150 Öğrenci Kapasiteli Kur’an Kursu
Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı İslamdağ Mahallesi’nde 1974 yılından yapılan ancak ekonomik ömrünü dolduran 60 öğrenci kapasiteli Kur’an kursu yıkılarak yerine 150 öğrenci kapasiteli 7 katlı Kur’an kursu yapıldı.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan ile birlikte inşaatının yüzde 90’ı tamamlanan İslamdağ Kur’an Kursu’nda incelemelerde bulundu.
Enver Yılmaz ile Hüseyin Anlayan ilk olarak Halil Tatlıgül Hocaefendi ve eşinin kabri başında dua ettiler ve ardından alanda proje üzerinden incelemelerde bulundular. Başkan Yılmaz, İslamdağ Kur’an Kursu ile ilgili Kurs Müdürü Abdulfettah Tatlıgül’den bilgiler aldı.
Tamamen hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapılan ve 3 milyon TL’ye mal olan 7 katlı İslamdağ Kur’an Kursu’nun peyzaj çalışması ve çevre düzenlemesinin Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağı öğrenildi.
İslamdağ Kur’an Kursu 670 metrekare kapalı ve 4 dönüm açık alana sahip.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327