İşletmelere Günebakan Sertifikası

Aksaray Belediyesi’nin, halkın daha temiz ve güvenli gıda tüketmesi aynı zamanda işletmelerin hijyen kalitesini yakalaması için başlattığı Günebakan Projesi’nin ilk sertifikası dün düzenlenen törenle birlikte işletme yetkilisine verildi.Aksaray...

İşletmelere Günebakan Sertifikası
Aksaray Belediyesi’nin, halkın daha temiz ve güvenli gıda tüketmesi aynı zamanda işletmelerin hijyen kalitesini yakalaması için başlattığı Günebakan Projesi’nin ilk sertifikası dün düzenlenen törenle birlikte işletme yetkilisine verildi.
Aksaray Belediyesi halkın daha güvenilir ortamlarda gıda tüketmesi ve alışveriş yapması için Aksaray’da bir ilk olarak Günebakan Projesi’ni hayata geçirdi. Geçtiğimiz aylarda meydanda ve alışveriş merkezlerinde stantlar açılarak vatandaşlara ve esnaflara tanıtılan Günebakan Projesi’nin asıl amacı ise gıda imalatı yapan veya gıda ürünleri satan işletmelerin daha güvenilir olduğunu göstermek. Projede, işletmelerin hijyen ve kalite standardını yakalamasını hem de halkın daha güvenilir gıda tüketmesini amaçladıklarını belirten Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, proje kapsamında ilk sertifikanın Has Döner’e verildiğini söyledi. Günebakan sertifikasını işletme sahibi Çapan Demirci’ye teslim eden Başkan Yazgı, “Belediyemizin başlattığı bir proje olan Günebakan Projesi nedeniyle şu anda Has Döner’deyiz ve Çapan Bey ile beraberiz. Günebakan projemizin Aksaray’da ilk defa uygulandığı yer olan Has Döner’in işletme sahibi Çapan Bey’i tebrik ediyorum. Sizlerin de bildiği gibi Günebakan, seçim beyannamemizde de ifade ettiğimiz bir çalışmamızdır. Buradaki amacımız hijyen kuralları ve standardını en yüksek derecede sağlayan kuruluşlarımıza sertifikalarını vererek halkımızın güvenilir gıda tüketimi yapabilmelerini sağlamaktır. Bizler işletmelere Günebakan Sertifikası vermeden önce 20 madde üzerinde duruyoruz. Şu anda bu işletme, standartlar bakımından üzerinde durduğumuz maddelerin yaklaşık 19 tanesini tamamlayarak 100 üzerinden 94 puan almak sureti ile bu sertifikayı almaya hak kazanmıştır. Belediyemizin verdiği bu sertifika ile halkımız ve şehir dışından ilimize gelen misafirler, gönül rahatlığıyla yemek yeyip alışveriş yapabilecekler. Ben işletme sahibimizi tekrar tebrik ediyor, bu vesile ile sertifikamızın Aksaray’daki diğer işletmecilerimize de örnek olmasını temenni ediyorum. Bizler, Aksaray’ı marka şehir yapmak istiyoruz. Nitekim marka şehir yaparken de buradaki işletmelerin kaliteli, güvenli ve hijyenik olmasını öngörüyoruz. Has Döner işletme sahibi ve çalışanlarını tekrar tebrik ediyor, herkese teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327