İsmail Kartal ünlü modacıyı tercih ediyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'ın her maç giydiği şimşek logolu gömleğin markası belli oldu. Gömlek ünlü modacı Neil Barrett 1999 yılında kendi adını taşıdığı koleksiyonda yer alıyor. Holywood starları tarafından da tercih edilen gömlek fiyatıyla dikkat çekiyor.

İsmail Kartal ünlü modacıyı tercih ediyor

Ersun Yanal'ın ardından Fenerbahçe Teknik Direktörlüğü'ne getirilen İsmail Kartal giyim stili itibariyle Fenerbahçe'nin eski direktörlerinden Joachim Löw'e benzetiliyor. Kartal her maçta siyah pantalonun üzerine dar kesim bir beyaz gömlek tercih ediyor ve bu stilini hiç değiştirmiyor. Kartal'ın bu kıyafetlerinin tamamlayıcısı ise şık bir saat ve siyah ayakkabılar.İsmail Kartal'ın bu kıyafet kombini içerisinde en dikkat çekeni ise beyaz gömleği. Üzerindeki şimşek logosu Türkiye'de pek tanıdık olmadığı için özellikle sosyal medyada bir çok taraftar haftalardır birbirine bu gömleğin markasını soruyor. Kimisi özel bir tasarım olduğunu iddia ederken kimisi sadece yurtdışında bulunabilen bir marka olduğu görüşünde. Aynı şekilde fiyatı da merak konusu.

Kartal'ın hiç üzerinden çıkarmadığı gömleğinin markası Neil Barrett. Ünlü İngiliz modacı Neil Barrett'ın 1999 yılında kendi adıyla erkek giyim için yarattığı bu markanın en önemli özelliği minimalist çizgileri ve lüks kumaşları.Ünlü modacı Neil Barrett

Yurtdışında Hollywood yıldızlarının markası olarak biliniyor. Brad Pitt, Justin Timberlake, Orlando Bloom, Colin Firth, Jake Cyllenhaal, Ewan McGregor ve Mark Ruffalo gibi yıldızlar dönem dönem üzerinde bu markanın ürünleri ile görüntüleniyor.FİYATLARI YÜKSEK

Neil Barrett'ın ürünleri Türkiye'de sadece tek bir zincir mağazada satılıyor. Fiyatları da oldukça yüksek. Kartal'ın giydiği beyaz gömlek Türkiye'deki satış listesinde görünmüyor. Ancak o tasarıma benzer gömleklerin fiyatı 1175 lira ile 1375 lira arasında değişiyor. Yurtdışındaki alışveriş sitelerinde ise benzer beyaz gömleklerin fiyatı 280-380 dolar arasında değişiyor.

Benzer şekilde aynı markanın tişörtlerinde fiyat 745 liraya çıkarken, trikolarda 1595 TL, sweatshirt'lerde de 1575 liraları görmek mümkün. Montlarda ise fiyat 5 bin 700 liraya kadar çıkıyor.GUCCİ VE PRADA'DA ÇALIŞTI

Ünlü İngiliz modacı Neil Barrett 90'lı yıllarda 5 yıl Gucci'de tasarımcı olarak çalıştıktan sonra Prada'nın erkek giyiminde önemli roller aldı. Prada'daki erkek giyim koleksiyonuyla minimalist tasarımı pahalı kumaşlarla işleyen Neil Barrett, İtalya’da yüksek teknolojili spor giyim sektörünün aranan tasarımcısı haline geldi. İtalya’da şöhretinin giderek yayılmasının ardından kendi markasını 1999'da kurdu.

1999-2006 arasında sadece erkek giyime yönelik çalışan marka, 2006 yılından sonra kadın giyim için de hizmet vermeye başladı.

İlk mağazasını 2000 yılında Tokyo'da açan Neil Barrett'in şu anda Güney Kore'de 5, Japonya'da 3, Çin'de 3, Hong Kong, İngiltere ve İtalya'da birer olmak üzere toplam 14 mağazası bulunuyor.

Dünyanın moda başkenti İtalya'nın Milano kentinde yaşayan Barrett üretiminin yüzde 85'ini İtalya'da gerçekleştiriyor. 


Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2014, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327