İspanya'da IŞİD operasyonu

İspanyol polisi bu sabah saatlerinde başkent Madrid’de bir hücre evine baskın düzenledi. Yapılan baskınlarda 19 kişi tutuklandı.

İspanya'da IŞİD operasyonu
Baskında Irak ve Suriye'de savaşmak üzere militan topladıkları şüphenilen sekiz kişi gözaltına alındı. İspanya İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, sabaha karşı yerel saat ile 04.30 da Fransa, Türkiye, Fas, Tunus, Irak ve Suriye bağlantılı uluslararası radikal dinci bir örgüt evine operasyon düzenlendiği duyuruldu. Operasyonların henüz tamamlanmadığı vurgulanan açıklamada ilk etapta sekiz kişinin gözaltına alındığı ifade edildi. Gözaltına alınan sekiz kişiden birinin İspanyol, birinin Arjantin, altısının ise Fas kökenli olduğu belirtiliyor. 

19 KİŞİ TUTUKLANDI

İspanyol basını, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) için elaman gönderen bu örgütün liderinin Guantanamo'da yıllarca tutuklu kalan ancak delil yetersizliğinden 2005'te serbest bırakılarak İspanya'ya geri dönen Lahcen İkasrrien adlı kişi olduğunu yazdı. İspanya'da son bir sene içerisinde, Suriye’deki savaşa gönderilmek üzere yapılan operasyonlarda toplam 19 kişi tutuklandı.
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327