Ispartali Kadınlar Canik’e Hayran Kaldı

Samsun’da 2012 yılında düzenlenen ’Türkiye’nin Kadın Hikayeleri’ projesi kapsamında Canik’e gelen ve ilçeden etkilenen Ispartalı Muhtar Kadriye Bilgiç, 50 kişilik grupla yeniden Canik’e geldi.Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Isparta’dan...

Ispartali Kadınlar Canik’e Hayran Kaldı
Samsun’da 2012 yılında düzenlenen ’Türkiye’nin Kadın Hikayeleri’ projesi kapsamında Canik’e gelen ve ilçeden etkilenen Ispartalı Muhtar Kadriye Bilgiç, 50 kişilik grupla yeniden Canik’e geldi.
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Isparta’dan ilçeyi görmeye gelen 50 kişilik misafir grubu ağırladı. 2012 yılında düzenlenen ’Türkiye’nin Kadın Hikayeleri’ projesi kapsamında 81 ilden 81 başarılı rol model kadın ile Canik’e gelen ve Başkan Osman Genç’in ilçede yaptığı çalışmalardan etkilenen Isparta’nın Çünür Mahallesi Muhtarı Kadriye Bilgiç, kadınlardan oluşan 50 kişilik grupla yeniden Canik’e geldi. Misafir grup, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’e konuk oldu.
Canik’i gezmek için gelen Ispartalı misafirlerine ilçe ve belediye olarak yaptıklarını çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Osman Genç, "Canik Belediyesi olarak 2012 yılında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde 81 ilden 81 rol model kadınımız ilçemizde güzel bir etkinliğe imza atmıştı. Değerli muhtarımız Kadriye Bilgiç’in ilçemizden etkilenmiş olduğunu bilmek ve sizlerle birlikte yeniden aramızda görmek son derece memnuniyet verici. Son 10 yılda yaptığımız çalışmalarla örnek olan ilçemiz, bölgenin ve Türkiye’nin de en hızlı gelişen ilçesi konumundadır" dedi.
Canik’te ilklere imza attıklarına işaret eden Başkan Genç, "Göreve başladığımızda makam kapımızı söktük. Bu bir ilktir. Yine Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ni uygulamaya koyan ilk belediyeyiz. Vatandaşlarımız internetin olduğu her yerden belediyemize ulaşabiliyor ve hizmetlerden yararlanabiliyor. Karadeniz’in ilk ve en büyük kentsel dönüşümünü gerçekleştirdik. Açtığımız etüt merkezlerimizle Türkiye’de dershanelerin dönüşümüne model olduk. Yaptığımız kültür, eğitim, spor tesisleri örnek olacak nitelikte. Özellikle kadınlarımıza yönelik tesisler yaptık. 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, El Emeği Göz Nuru Çarşısı, kurs ve etüt merkezleri kadınlarımızın gelişiminde önemli rol oynuyor" diye konuştu.
CANİK’İ GEZDİLER
Başkan Genç ile bol bol sohbet eden misafirleri en çok makam kapısının olmaması şaşırttı. Başkan Genç’in Halk Günü düzenlediğini de öğrenen Ispartalı misafirler, halkla arasına mesafe koymayan Genç’i tebrik ettiler. Ziyaret sonunda Muhtar Kadriye Bilgiç, Başkan Genç’e Isparta’ya özgü hediyeler verdi. Ay-yıldızlı yeni hizmet binasını da çok beğenen kadınlar, Başkan Genç ile hatıra fotoğrafı çekinmeyi de ihmal etmedi. Meşe kültür tesislerinde yemek yiyen misafir kadınlar daha sonra gün boyunca Canik Belediyesi tarafından yapılan tesisleri ve ilçeyi de gezdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327